Msze Święte

KOBYLNICA

Msze św. w niedzielę

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

Msze św. w dzień powszedni
18:00

Podczas Mszy św. jest

możliwość przystąpienia do spowiedzi


ŁOSINO

Msza św. w niedzielę

9:00


SIERAKOWO

Msza św. w niedzielę

10:30

Msza św. w czwartek

16:00


BOLESŁAWICE

Msza św. w niedzielę

12:00

 

Kontakt

Kancelaria parafialna czynna w:

Podana godzina jest orientacyjna - kancelaria jest czynna po Liturgii wieczornej 

Poniedziałek w godzinach 18:30-19:00

Środę w godzinach 18:30-19:00

Piątek w godzinach 18:30-19:00

W czasie kolędy pn, śr, pt 9:30-10:30

 

Dane kontaktowe:

 ul. Główna 65

76-251 Kobylnica

 

Nr telefonu: 59 842 90 29


Nr konta parafialnego:
BS Sławno Filia w Kobylnicy
nr 16 9317 0002 0090 1554 2000 0010

Polecamy

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 MAJA 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Jednocześnie kończy się okres wielkanocny.

 

2.       Jutro w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00

 

3.       W czwartek 24 maja, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień żarliwej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa.

 

4.       Również w czwartek w kaplicy w Łosinie przeżywamy odpust Maryi Wspomożycielki wiernych. Msza św. odpustowa o godz. 17.00 w Łosinie, Słowo Boże będzie głosił ks. Marcin Nowicki salezjanin z Lądu. Serdecznie zapraszamy.

 

5.       Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30 a dla starszych w każdy dzień tygodnia o 17.30. serdecznie zapraszamy.

 

6.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

7.       W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 31 maja. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce u zbiegu ulic Głównej i Wodnej,

- drugi – przy skrzyżowaniu ulic Głównej i Ogrodowej,

- trzeci –u zbiegu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

W Sierakowie Msza św. o godz. 15.00 z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

8.       Bardzo proszę aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości.

 

9.       Proszę dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i wszystkie chętne do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatków na Boże Ciało odbędzie się w poniedziałek i wtorek (28 i 29 maja) o godz. 16.00 przy kościele.

 

10.   Wszystkich chłopców, którzy pragną wstąpić w szeregi ministrantów zapraszamy z rodzicami na spotkanie z ks. Wojciechem w każdą sobotę o godz. 10.00 w oratorium.

 

11.   Od dzisiaj wznawiamy spotkania szkoły biblijnej w każdą niedzielę w kościele w Kobylnicy o godz. 19.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

12.   W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Daniel Łukaczyk i Adriana Karagianis z Bolesławic – zap. II

Jarosław Milewski i Nina Adam ze Słupska zap. II

Damian Troka i Karolina Kołodyńska z Gdańska – zap. I

 

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13 MAJA 2018

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.  Dzisiaj w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

2.  W dniu wczorajszym w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość I Komunii. Niech Pan Jezus błogosławi dzieciom i ich rodzicom. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa w białym tygodniu w nabożeństwach majowych o 17.30 i Mszy św. o 18.00. w piątek po Mszy św. będzie poświęcenie pamiątek, które dzieci otrzymały z okazji ich święta.

 

3.  Wszystkich chłopców, którzy pragną wstąpić w szeregi ministrantów zapraszamy z rodzicami na spotkanie z ks. Wojciechem w oratorium w sobotę 19 maja o godz. 10.00.

 

4.  Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30 a dla starszych w każdy dzień tygodnia o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

5.  W czwartek 17 maja nabożeństwo, Msza św. i spotkanie miesięczne dla ministrantów i rodziców z księdzem opiekunem w sali oratorium. Zainteresowanych zapraszamy.

 

6.  Spowiedź dla dzieci z kl. 4 A,B i rodziców z ok. rocznicy I Komunii będzie w sobotę 19 maja o godz. 9.00. Rocznica I Komunii św. 20 maja o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami aby odnowić przyjaźń z Panem Jezusem.

 

7.  Za tydzień w niedzielę 20 maja Uroczystość Zesłania Ducha Św. i zakończenie okresu wielkanocnego.

 

(Sierakowo)

8.  Spowiedź dzieci i rodziców I Komunijnych w Sierakowie 19 maja o godz. 10.00. I Komunia dla dzieci z Sierakowa i Kończewa będzie 20 maja o godz. 10.30 w Sierakowie.

 

9.  Z racji okoliczności i wyjazdów dzieci rocznica I Komunii św. w Sierakowie będzie 17 czerwca o godz. 10.30. Spowiedź dzieci i rodziców rocznicowych w sobotę 16 czerwca o godz. 10.00 w Sierakowie.

 

10. Wzorem roku ubiegłego ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na kwiaty do 4 ołtarzy Bożego Ciała. Za każdą pomoc składamy z serca podziękowanie.

 

11. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.


12.  Z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tace są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

 

13. Od niedzieli 20 maja rozpoczynamy spotkania szkoły biblijnej w każdą niedzielę w sali oratorium o godz. 19.00. Pochylamy się nad Ewangelią św. Marka, której herbem jest "Lew z Judy". W odkrywaniu serca na Żywe Słowo niech nas prowadzi najczulsza Matka Niepokalana Maryja Dziewica. Jej opiece polecamy uczestników tych spotkań. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

14.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Daniel Łukaczyk i Adriana Karagianis z Bolesławic – zap. I

Jarosław Milewski i Nina Adam ze Słupska zap. I

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 KWIETNIA 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek 10 Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z najwspanialszym listem Boga do człowieka

 

2.       W czwartek 19 kwietnia zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na adoracji o godz. 17.30.

 

3.       W piątek 20 kwietnia w naszym kościele modlitwa uwielbienia i wieczór chwały o godz. 18.00.

 

4.       Za tydzień w niedzielę 22 kwietnia w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie. Podzielą się z nami słowem i świadectwem życia. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary serca do puszek na utrzymanie tej uczelni. Za wszelkie dobro składamy staropolskie Bóg zapłać.

 

5.       Również w niedzielę 22 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które mają rocznicę I Komunii św. na spotkanie organizacyjne. Rocznica I Komunii św. w ty roku będzie 13 i 20 maja o godz. 12.00

 

6.       Spotkania dla młodzieży z klas III Gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania odbędą się 17 i 24 kwietnia o godz. 16.30 w Sali domu parafialnego. Zainteresowanych zapraszamy.

 

7.       W poniedziałek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, jednego z głównych patronów Polski. W tym dniu imieniny obchodzi ksiądz Wojciech Mielewczyk pracujący w naszej parafii. Czcigodny solenizant odprawi Mszę św. o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy.

 

8.       Zapraszamy do czytania „Gościa Niedzielnego” a wszystkim solenizantom tego tygodnia składa my najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo ich patronów.

 

9.       W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Grzegorz Siewierski ze Słupska i Emilia Bemowska z Kończewa – zap. I

Paweł Graś ze Słupska i Paulina Jadłowska z Kończewa – zap. I

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 08.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiejsza Niedziela poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście – Bądźcie świadkami miłosierdzia” – wzywał nasz rodak św. Jan Paweł II. To wołanie Papieża Polaka jest nie tylko aktualne w dzisiejszym neopogańskim świecie ale stanowi również wielkie zadanie dla każdego z nas wierzących.

 

2.       Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie wszystkich na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w naszej świątyni.

 

3.       Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej obchodzi dzisiaj swoje święto patronalne. Skarbonki z jałmużną wielkopostną prosimy złożyć przy ołtarzu.

 

4.       W poniedziałek 09 kwietnia Mszą św. o godz. 10.00 w naszym kościele rozpoczniemy coroczne spotkanie kapłanów naszego dekanatu zwane konwentem wielkanocnym. Zapraszamy wszystkich parafian.

 

5.       W poniedziałek i wtorek (09 i 10 kwietnia) o godz. 19.00 próba liturgii ze świadkami i rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 

6.       W Środę 11 kwietnia o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Kobylnicy
ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy rodziców i wszystkich parafian na tę uroczystość.

 

7.       01 maja 2018 r. o godz. 7.00 z Kościoła Mariackiego w Słupsku wyruszy 25 Piesza Pielgrzymka na Górę Chełmską. Szczegóły na spotkaniu organizacyjnym z przewodnikiem w niedzielę 15.04.2018 o godz. 17.00 w kościele Mariackim w Słupsku. Zainteresowanych zapraszamy.

 

8.       Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Niech nie zabraknie głosu Kościoła w naszych domach.

 

9.       Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

10.   W ostatnim czasie odeszli do wieczności Irena Szynkowska lat 76 i Eugeniusz Gaj lat 88 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 01.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niech radość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa napełnia nasze serca światłem nowego życia. Z okazji Świąt Wielkanocnych, jako Salezjanie posługujący w Parafii Kobylnica składamy całej wspólnocie parafialnej i wszystkim drogim gościom najserdeczniejsze życzenia pokoju serca i wytrwałości w dążeniu do zbawienia.

 

2.       Pragnę z serca podziękować: - kapłanom Ryszardowi, Januszowi i Wojciechowi za posługę sakramentalną i zaangażowanie, ministrantom, Salezjanom Współpracownikom, młodzieży z Ruchu Światło – Życie, panom organistom, wszystkim, którzy włożyli trud i serce w przygotowanie naszych świątyń i dekoracji.

 

3.       (w Sierakowie) składamy serdeczne podziękowanie na ręce Pana Komendanta OSP z Sierakowa dla wszystkich strażaków, którzy podjęli straż przy grobie Pańskim. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi waszej ofiarnej służbie.

 

4.       W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Mszę św. poranną o godz. 6.00 z procesją eucharystyczną. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych – poniedziałek Msze św. wg rozkładu niedzielnego.

 

5.       We wtorek 03 kwietnia swoje imieniny obchodzi nasz współbrat ks. Ryszard Świrydziuk. Dostojny solenizant odprawi w tym dniu Mszę św. o godzinie 18.00. To piękna okazja by podziękować Bogu za osobę księdza Ryszarda i złożyć życzenia. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

6.       W środę 04 kwietnia kolejne z cyklu: „Only 4 men” spotkanie dla małżeństw z ks. Maciejem Sarbinowskim. Po Mszy św. o godz. 18.00 dalsza część zajęć w oratorium. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

7.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo i comiesięczne spotkanie rodziców i ministrantów z ks. opiekunem.

 

8.       W I piątek spowiedź chorych od godz. 9.00. Z racji Oktawy Wielkanocy nie będzie Mszy św. dla dzieci o 16.30. O 17.30 nabożeństwo pierwszo piątkowe.

 

9.       W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o 17.30. serdecznie zapraszamy.

 

11.  W piątek 06 kwietnia o godz. 19.00 będzie próba dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. W poniedziałek i wtorek (09 i 10 kwietnia) o godz. 19.00 próba liturgii ze świadkami i rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 

12.  W dniu 11 kwietnia w środę o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Kobylnicy ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy rodziców i wszystkich parafian na tę uroczystość.

 

13.  Za tydzień 08 kwietnia będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Jest to patronalny dzień Caritas Polska. Do kościoła przynosimy skarbonki z jałmużną postną, które były rozprowadzane w Wielkim Poście.

 

14.  W poniedziałek 09 kwietnia Mszą św. o godz. 10.00 w naszym kościele rozpoczniemy coroczne spotkanie kapłanów naszego dekanatu zwane konwentem wielkanocnym. Zapraszamy wszystkich parafian.

 

15.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć: Wojciech Pękała-Rusiecki ze Słupska i Aleksandra Sobczak z Kobylnicy – zap. II

 

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 25.03.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. odbywa się poświecenie palm. rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień.

 

2.       Dzisiejsza uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny oraz dzień świętości życia z racji Niedzieli Palmowej została przełożona na dzień 09 kwietnia. Zapraszamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stoliku jest wyłożona modlitwa za dzieci nienarodzone. Niech troska o życie będzie znakiem naszej wiary.

 

3.       Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:

Sierakowo – w poniedziałek od 17.30 – 18.00, po spowiedzi Msza św.
Kobylnica – we wtorek i środę od 17.30 – 18.00

 

4.       We wtorek 03 kwietnia po świętach przypada dzień imienin naszego współbrata księdza Ryszarda Świrydziuka. Dostojny Solenizant odprawi Mszę św. imieninową o godz. 18.00. Jest to piękna okazja by podziękować Bogu za osobę ks. Ryszarda. Serdecznie zapraszamy drogich parafian.

 

5.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

6.       W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności Dariusz Kuśmierek lat 46 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek …

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 MARCA 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Trwają nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, znajdujmy czas na tę piękną staropolską modlitwę.

 

2.       W naszych przygotowaniach do Świąt Wielkanocy nie zapominajmy o sakramencie pojednania. Okazja do Spowiedzi św. w czasie Wielkiego postu na każdej Mszy św. w Kobylnicy. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni.

 

3.       Rekolekcje dla szkoły podstawowej w Kończewie będą od poniedziałku 12 marca. Poprowadzi je ks. Wojciech Mielewczyk salezjanin.

 

4.       W zakrystii można jeszcze nabyć świecę paschalną „Płomień nadziei”, z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty aby zapalić ją od paschału. Kupując ją włączamy się w wielkie dzieło pomocy potrzebującym. Koszt świecy 5 zł.

 

5.       W dzisiejszą niedzielę wzorem lat ubiegłych w naszych kościołach po mszach św. zbiórka do puszek  na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościołów.

 

6.       Spotkanie dla kandydatów przyjmujących w tym roku Sakrament Bierzmowania odbędzie się w czwartek 15 marca o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Kobylnicy. Obecność obowiązkowa.

 

7.       W dniu 11 kwietnia w środę o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Kobylnicy ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy rodziców i wszystkich parafian na tę uroczystość.

 

8.       Dzisiejsze ofiary na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

9.       Polecamy cotygodniową prasę katolicką. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask na drodze wiary, a za wszelkie dobro duchowe i materialne pragniemy wyrazić naszą wdzięczność w darze modlitwy.

 

10.   W ostatnim czasie odeszła do wieczności Ewa Sochaczewska lat 59 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 04 marca 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Wielki Post to święty czas nawrócenia. Przemiana życia ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych rekolekcjach i nabożeństwach: drodze krzyżowej i gorzkich żalach.

 

2.       Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych i o 19.00 dla młodzieży; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

3.       W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy ks. Dominika Chmielewskiego salezjanina, który umocni nas słowem i świadectwem wiary. Niech Dobry Bóg błogosławi mu w trudzie głoszenia Słowa Bożego.Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

4.       Na czas rekolekcji w naszej parafii w dniach 05-07 marca (od poniedziałku do środy) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

5.       W czwartek 8 marca przypada Dzień Kobiet. Wszystkim drogim Parafiankom składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy i pamięci w sercu.

 

6.       W niedzielę 11 marca na Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przystępujących do I Komunii św.

 

7.       Również w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie i otwarcie nowego oratorium dla dzieci i młodzieży przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

 

8.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha w nawróceniu.

 

9.       Można już w zakrystii nabyć świecę paschalną Caritasu „Płomień nadziei”, z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty aby zapalić ją od paschału. Jest to dar serca dla najbardziej potrzebujących. Koszt świecy 5 zł.

 

10.  Są również do pobrania skarbonki postne, które będziemy zbierać w Niedzielę Miłosierdzia 08 kwietnia. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 LUTEGO 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Druga Niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest dniem solidarności z dziełem misyjnym Kościoła. Włączamy się w to dzieło poprzez modlitwę i misyjną jałmużnę, zbieraną do puszek w kościołach i kaplicach w całym kraju.

 

2.       Dzisiaj o godz. 17.30 w czasie Gorzkich Żali modlimy się za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Niech nasza modlitwa za bliźnich będzie pięknym darem miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

 

3.       Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne - Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kobylnicy: w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych, o 19.00 dla młodzieży; w Łosinie w piątki o 17.00 z Mszą św.;
w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. o godz. 16.00.

Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

4.       W naszej wspólnocie parafialnej witamy braci ze wspólnoty drogi neokatechumenalnej, którzy w krótkim świadectwie zapraszają na katechezy dla młodzieży i dorosłych, które w II niedzielę WP rozpoczną się w Słupsku w kościele św. Rodziny (ul. Grottgera 9) w poniedziałki i czwartki o 19.15. Już dziś gorąco zapraszamy. Szczegóły na plakatach.

 

5.       Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kobylnicy rozpoczną się od poniedziałku 26-28 lutego. Poprowadzą je Siostry Uczennice Krzyża ze Skrzatusza.

Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej z Kończewa będą od 12-14 marca.

 

6.       W III Niedzielę Wielkiego Postu 04 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

7.       W środę 28 lutego ostatni dzień miesiąca i miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. W tym dniu na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 comiesięczne spotkanie dla klas III Gimnazjum i bezpośrednio przygotowujących się do bierzmowania.

 

8.      Również w środę na Mszę św. ku czci św. Jana Bosko zapraszamy Salezjanów Współpracowników. Po Mszy św. spotkanie formacyjne na plebanii

 

9.      W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana i miesięczne spotkanie rodziców i ministrantów. W piątek Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci o godz. 16.30. Dla starszych spowiedź od godz. 17.30.

 

10.   Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanej o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

11.   Są jeszcze do pobrania skarbonki postne, które będziemy zbierać w Niedzielę Miłosierdzia 08 kwietnia. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy.

 

12.   Zapraszamy na Wielkopostne Czuwanie Młodych w piątek 02 marca o godz. 20.00 w Kościele Mariackim w Słupsku.

 

13.   Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i Don Bosko. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego
i mocy Ducha w nawróceniu.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Od Środy Popielcowej trwa w Kościele Polskim wielkopostna akcja trzeźwości. Niech ta forma ascezy pokutnej będzie również naszym udziałem.

 

2.       Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

3.       W poniedziałek 19 lutego zapraszamy małżonków na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie z ks. Maciejem Sarbinowskim. Ciąg dalszy tematyki o relacjach małżeńskich.

 

4.       W sobotę 24 lutego miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenia wiernych. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi na nabożeństwo o 17.30 ku Jej czci.

 

5.       Za tydzień 25 lutego w II Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z modlitwą ekspiacyjną za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone.

 

6.       Jest to również niedziela misyjna. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

 

7.       W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu, w poszukiwaniu Boga i sensu życia mogą nam pomóc katechezy dla młodzieży i dorosłych, które w II niedzielę WP rozpoczną się w naszym kościele świadectwami świeckich katolików, a będą kontynuowane w Słupsku w kościele św. Rodziny (ul. Grottgera 9) w poniedziałki i czwartki o 19.15 specjalne katechezy. Już dziś gorąco zapraszamy. Szczegóły na plakatach.

 

8.       Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kobylnicy będą od 26-28 lutego. Poprowadzą je Siostry Uczennice Krzyża ze Skrzatusza.

Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej z Kończewa będą od 12-14 marca.

 

9.       W III Niedzielę Wielkiego Postu 04 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

10.  Są do pobrania skarbonki postne, które będziemy zbierać w Niedzielę Miłosierdzia 08 kwietnia.

 

11.  Zapraszamy na Wielkopostne Czuwanie Młodych w piątek 02 marca o godz. 20.00 w Kościele Mariackim w Słupsku.

 

12.  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Dariusz Górka lat 54 z Kończewa.

Wieczny odpoczynek …

 

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj ostatnia niedziela okresu zwykłego przed Wielkim Postem.

 

2.       W tym tygodniu 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Powszechnym okres 40 dni Wielkiego Postu. Znak posypania głowy popiołem jest przypomnieniem dla każdego wierzącego o potrzebie wewnętrznego nawrócenia i przemiany życia.

 

3.       Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu pokarmów.

 

4.       Przypominamy również że katolik biorący udział w hucznych zabawach i dyskotekach w czasie Wielkiego Postu świadomie wchodzi w grzech ciężki.

 

5.       Od Środy Popielcowej rozpoczyna się w Kościele Polskim tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

6.       Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane wg następującego rozkładu: w Kobylnicy o 9.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.15.

 

7.       W piątek 16 lutego zapraszamy na Mszę św. z modlitwą uzdrowienia i wieczór chwały o godz. 18.00 w naszej świątyni.

 

8.       Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych i o 19.00 dla młodzieży; w Łosinie w piątki o 17.00 z Mszą św.; w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

9.       Z racji drugiej niedzieli ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii.

 

10.   W minionym tygodniu zostało wymienione oświetlenie prezbiterium naszego kościoła. Pragnę podziękować Panu Stanisławowi Solarczykowi za realizację tego przedsięwzięcia.

 

11.   Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

12.   W ostatnim czasie do wieczności odszedł Ludwik Pikuła lat 93 z Sierakowa.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 LUTEGO 2018

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Chrystus w dzisiejszej Ewangelii objawia w Kafarnaum swoją moc przynosząc ludziom dar zdrowia. Dziś przynosi nam przebaczenie, pojednanie, pokój, akceptację, radość, nadzieję. Wystarczy tylko z zaufaniem przyjąć Go pod dach swego serca.

 

2.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Z tej okazji o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne w naszej świątyni.

 

3.       Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem w adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek 08 lutego o godz. 17.30

 

4.       Za tydzień w niedzielę 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji w naszej parafii Msza św. w intencji chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie odprawiona w sobotę 10 lutego o godz. 9.00. Po Mszy św. wszystkich jej uczestników zapraszamy na plebanię.

 

5.       Już niebawem 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Powszechnym okres 40 dni Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym Bóg zaprasza do nawrócenia i głębokiego wewnętrznego przygotowania na Święta Zmartwychwstania Chrystusa.

 

6.       Modlitwa uwielbienia Pana Jezusa i wieczór chwały w naszym kościele będą w trzeci piątek miesiąca 16 lutego o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.

 

7.       Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej z Kobylnicy i Kończewa będą w drugim tygodniu Wielkiego Postu w dniach od 26-28 lutego. Poprowadzą je Siostry Uczennice Krzyża ze Skrzatusza.

 

8.       Na rekolekcje dla młodzieży i starszych zapraszamy w trzecią niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 04 – 07 marca. Słowo Boże będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin, doświadczony rekolekcjonista i charyzmatyk, duszpasterz środowisk akademickich.

 

9.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. Za wszelkie dobro składamy z serca podziękowanie wraz z darem modlitwy i wdzięczności.

 

10.  W minionym tygodniu do wieczności odeszła Krystyna Łata lat 78 z Kończewa

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele powszechnym jako Światowy Dzień Trędowatych.

 

2.     W środę 31 stycznia w naszej parafii Uroczystość Św. Jana Bosko, ojca i nauczyciela młodzieży, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Zapraszamy wszystkich drogich parafian na uroczyste nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00.

 

3.     W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszej parafii będą odprawione wg nast. rozkładu: Kobylnica – godz. 9.00 i 18.00; Łosino – godz. 17.00; Sierakowo – godz. 18.00.

 

4.     W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych w naszej świątyni.

 

(Sierakowo)

5.     W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w Sierakowie spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu dekoracji w kościele w Sierakowie również w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

 

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego Kapłana o godz. 17.30 w Kobylnicy.

 

7.     Z racji ferii zimowych miesięczne spotkanie dla ministrantów i rodziców odbędzie się w innym terminie.

 

8.     W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Ponieważ w tym dniu jest święto Ofiarowania Pańskiego nie będzie Mszy św. dla dzieci o 16.30. O 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. z okazją do spowiedzi dla wszystkich.

 

9.     W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanej o 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 

10.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne

 

11.Zapraszamy wszystkich na spotkania szkoły biblijnej w każdą niedzielę o godz. 19.00 do sali oratorium przy plebanii.

 

12.W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Za te szczególne chwile modlitwy i spotkań z wami, drodzy bracia i siostry oraz za wszelkie dobro, jakiego doznajemy w naszej parafii w imieniu wszystkich kapłanów składam serdeczne podziękowanie.

 

Kolędę przyjęły 1552 rodziny (ok. 73% parafii). Nie przyjęło kolędy 551 rodzin (ok. 27% parafii).


Kończewo:

146 rodzin przyjęło (83%)

30 nie przyjęło (17%)

Sierakowo:

57 przyjęło (85%)

10 nie przyjęło (15%)

Łosino:

160 przyjęło (74%)

56 nie przyjęło (26%)

Widzino:

126 przyjęło (74,5%)

43 nie przyjęło (25,5%)

Bolesławice:

164 przyjęło (71%)

69 nie przyjęło (29%)

Kobylnica:

899 przyjęło (72,3%)

343 nie przyjęło (27,7%)

 

13.   W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Miłosz Cholewiński z Kobylnicy i Sandra Tyrek z Drzeżewa – zap. III

 

14.   W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Irena Kaczmarczyk lat 65 z Widzina i Eugeniusz Brzozowski lat 79 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 STYCZNIA 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

2.       W środę 24 stycznia miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenie wiernych. Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki o godz. 8.30. rano. Serdecznie zapraszamy.

 

3.     W tym tygodniu w czwartek 25 stycznia zakończenie kolędy i uzupełnienia. Szczegółowy plan kolędy jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

 

4.    Od piątku wraca porządek nabożeństw i Mszy św. W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 18.00 w Kobylnicy, w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 18.30 po Mszy św.

 

5.     Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego na drogach życia.

6.       W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Miłosz Cholewiński z Kobylnicy i Sandra Tyrek z Drzeżewa – zap. II

 

7.     W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Stanisława Dziuba lat 91 z Kobylnicy.

 

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 STYCZNIA 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

 

2.     W całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

3.     W niedzielę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie
i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

4.     Z racji 2 niedzieli dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Składamy serdecznie podziękowanie z darem modlitwy.

 

5.       Drodzy bracia i siostry, trwa wizyta kolędowa. Gdyby zdarzyło się z różnych przyczyn że kapłan nie zawitał do jakiejś rodziny, bardzo proszę o zgłoszenie tej sytuacji telefoniczne lub do kancelarii i jeżeli będzie takie życzenie, spokojnie ustalimy termin kolędy.

 

6.       Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia jest przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

7.     Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego na drogach życia.

 

 

8.     W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Miłosz Cholewiński z Kobylnicy i Sandra Tyrek z Drzeżewa – zap. I

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele okres Bożego Narodzenia. Chrystus przyjmując chrzest rozpoczyna publiczną działalność i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, pamiętajmy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni Bogiem.

 

2.        Drodzy bracia i siostry, trwa wizyta kolędowa. Gdyby zdarzyło się z różnych przyczyn że kapłan nie zawitał do jakiejś rodziny, bardzo proszę o zgłoszenie tej sytuacji telefoniczne lub do kancelarii i jeżeli będzie takie życzenie, ustalimy termin kolędy.

 

3.        Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy
i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia jest przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

4.        Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożej Dzieciny.

 

5.      W minionym tygodniu do wieczności odeszła Władysława Budzik lat 91 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek …

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY – 31 GRUDNIA 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.     Dzisiejsza, ostatnia niedziela roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Boga, aby nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

 

2.     Kolejny rok naszego życia dobiega końca. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne dzisiaj o godz. 17.30 w naszym kościele. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

3.     W poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wraz z Nią wejdziemy w Nowy Rok Pański 2018. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

Nie będzie Mszy św. o 7.00 w Kobylnicy i o 12.00 w Bolesławicach.

 

4.     Od wtorku 02 stycznia rozpoczynamy kolędę. Szczegółowy plan jest podany w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

 

5.     Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana w czwartek o godz. 8.30 i na Mszę św.

 

7.     W I piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

 

8.       W sobotę 06 stycznia Święto Trzech Króli. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy. Rozkład Mszy św. niedzielny. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

9.       Nie będzie Mszy św. w Bolesławicach z powodu remontu świetlicy. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy wszystkich wiernych z Bolesławic. Jednocześnie informujemy że prowadzone są rozmowy o zmianie miejsca odprawiania Mszy św. na czas trwania prac remontowych.

 

10.   W niedzielę 07 stycznia z racji I niedzieli w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeństwo eucharystyczne o 17.30 – serdecznie zapraszamy.

 

11.W minionym do wieczności odszedł Andrzej Kierbic lat 52 z Kończewa.

 

Wieczny odpoczynek …

4 NIEDZIELA ADWENTU – 24 GRUDNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie"

1.      Dzisiaj czwarta Niedziela Adwentu i jednocześnie wigilia. Ta rzadka zbieżność spowodowała że Msze św. do południa będą wg rozkładu niedzielnego. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 18.00! Każdy wierzący i praktykujący jest zobowiązany do udziału w Mszy św. niedzielnej i wieczorem po raz drugi w Mszy Narodzenia Pańskiego – Pasterce.

 

2.       Pasterki w naszej parafii będą odprawiane w następujących godzinach:

- 21.00 – Sierakowo, Łosino, Bolesławice

- 23.00 – Kobylnica

 

3.       W dniu dzisiejszym wieczorem Wieczerzą Wigilijną rozpoczynamy czas Świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznijmy Wigilię modlitwą w rodzinie, odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie tradycyjnych postnych potraw, a po posiłku wspólnego śpiewania kolęd .

 

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są również przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

4.       W poniedziałek 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w nast. godzinach:

- Kobylnica – 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino – 9.00, - Sierakowo – 10.30, - Bolesławice – 12.00

Nie będzie Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy!

 

5.       We wtorek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

6.       W środę, 27 grudnia święto św. Jana Apostoła. W tym dniu wg starożytnej tradycji chrześcijańskiej wierni spożywają poświęcone wino jako znak świętowania i radości. W naszym kościele na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie wina – serdecznie zapraszamy drogich parafian.

 

7.       Również w środę 27 grudnia zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 9.00, a po niej na spotkanie wigilijne na plebanii.

 

8.       W czwartek 28 grudnia nie ma Mszy św. o 16.00 w Sierakowie.

 

9.       W niedzielę 31 grudnia Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 12.00 będzie uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej dla wszystkich małżeństw naszej parafii. Zapraszamy wszystkie małżeństwa.

 

10.  Również w niedzielę 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. O 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

11.  W tym roku kolędę rozpoczniemy we wtorek 02 stycznia 2018. Rozkład szczegółowy kolędy jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. W każdą sobotę kolędę rozpoczynamy od godz. 11.00 do godzin popołudniowych.

 

12.  Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

13.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

 

3 NIEDZIELA ADWENTU – 17 GRUDNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W 3 niedzielę Adwentu rozpoczynamy tydzień modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Polecajmy w modlitwie nasze rodziny, które są przecież podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania do wiary.

 

2.       Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 18.00 w tygodniu, a dzieci we wtorek i piątek o 16.30. Niech czas adwentowego oczekiwania odnawia w nas wszystkich żywą więź z Bogiem.

 

3.       W czwartek 21 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chętnych, na wspólne strojenie naszego kościoła.

 

4.       (Sierakowo) Mieszkańców Sierakowa i Kończewa prosimy przygotowanie dekoracji świątecznych w kościele. Zapraszamy zwłaszcza młodzież i wszystkich dorosłych na wspólne dekorowanie naszej świątyni w Sierakowie w czwartek 21 grudnia po Mszy św. o godz. 16.00.

 

5.       Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę.

 

6.       Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 

7.       Bardzo dziękujemy rodzinom, które przygotowały paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Najpiękniejszym darem niech będzie radość i łzy wzruszenia tych, którzy otrzymali te dary serca. Niech Pan Bóg błogosławi za waszą dobroć.

 

8.       Ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na pomoc dla Domu dziecka w Gruzji, który prowadzi ks. Witold Szulczyński salezjanin. Za każdy dar naszej parafii dla tego dzieła składamy serdeczne podziękowanie.

 

9.       Za tydzień 24 grudnia czwarta Niedziela Adwentu i jednocześnie wigilia. Ta rzadka zbieżność spowodowała że Msze św. do południa będą wg rozkładu niedzielnego. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 18.00! Każdy wierzący i praktykujący jest zobowiązany do udziału w Mszy św. niedzielnej i wieczorem po raz drugi w Mszy Narodzenia Pańskiego – Pasterce.

 

10.  Pasterki w naszej parafii będą odprawiane w następujących godzinach:

- 21.00 – Sierakowo, Łosino, Bolesławice

- 23.00 – Kobylnica

 

11.  W niedzielę 24 grudnia wieczorem Wieczerzą Wigilijną rozpoczynamy czas Świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznijmy Wigilię modlitwą w rodzinie, odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie tradycyjnych postnych potraw, a po posiłku wspólnego śpiewania kolęd .

 

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są również przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

12.  W poniedziałek 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w nast. godzinach:

- Kobylnica – 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino – 9.00, - Sierakowo – 10.30, - Bolesławice – 12.00

Nie będzie Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy!

 

13.  We wtorek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

 

14.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj pamięcią modlitewną obejmujemy naszych braci i siostry z Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

2.       Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 18.00 w tygodniu, a dzieci we wtorki i piątki o 16.30. Niech czas adwentowego oczekiwania odnawia w nas wszystkich żywą więź z Bogiem.

 

3.       Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę.

 

4.       W środę 13 grudnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę na ołtarzu Ojczyzny.

 

5.       W czwartek 14 grudnia o godz. 18.00 w naszym kościele kolejne spotkanie dla mężczyzn „Only 4 men” z ks. Maciejem Sarbinowskim. Na to spotkanie z racji tematyki zapraszamy serdecznie wszystkich panów wraz z małżonkami.

 

6.       W sobotę 16 grudnia o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana do 24 grudnia przed każdą wieczorną Mszą św.Serdecznie zapraszamy.

 

7.       Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 

8.       Mając w pamięci ks. Witolda Szulczyńskiego, który prowadzi dom dziecka w Gruzji, a który odwiedził nas dwa lata temu, pragniemy przy okazji Świąt wspomóc to piękne dzieło. Dlatego w następną niedzielę 17 grudnia po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na ten cel. Za wszelkie dobro składamy serdeczne podziękowanie.

 

9.       Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe parafii.

 

10.   Polecamy uwadze lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych za przyczyną ich patronów.

 

11.   W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

Radosław Sajek z Kobylnicy i Paulina Zielas ze Szczecina – zap. III

I NIEDZIELA ADWENTU – 03 grudnia 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu. Rozpoczyna się święty czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania.

 

2.       Dzisiaj również w Kościele powszechnym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”.

 

3.       W naszej parafii rekolekcje adwentowe. Witamy ks. Andrzeja Finca salezjanina i prosimy o głoszenie słowa i modlitwę. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

 

4.       W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

- dla dzieci – wtorki i piątki o godz. 16.30

- w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00

Zapraszamy wszystkie dzieci z zapalonymi lampionami.

 

5.       We wtorek 04 grudnia wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

 

6.       W środę 06 grudnia dzień św. Mikołaja biskupa. Wszystkim dzieciom i młodzieży składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.

 

7.       W tym tygodniu 07 grudnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa najwyższego Kapłana. Na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyste wręczenie szarf kandydatom  na ministranta, a po Mszy św. miesięczne spotkanie ministrantów i rodziców w salkach oratorium. Serdecznie zapraszamy.

 

8.       W piątek 08 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, wybrana od wieków, by stać się Matką Syna Bożego została poczęta bez grzechu pierworodnego. Prośmy przez Jej przyczynę o zachowanie czystości naszych serc, myśli i pragnień. W tym dniu w naszym kościele Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00

 

9.       Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki wigilijne. Przez cały Adwent w biurze parafialnym można się zaopatrywać w poświęcony opłatek. Za dobrowolną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

 

10.   Są do nabycia w zakrystii świece wigilijne Caritasu. Dochód z nich jest przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do nabywania.

 

11.   W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

12.   Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

 

13.   Wzorem lat ubiegłych zapraszamy młodzież i starszych na Adwentowe Czuwanie Młodych w dniu 16 grudnia (sobota) o godz. 20.00 w kościele mariackim w Słupsku

 

14.   W dniach od 27.04 – 06.05.2018 organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej naszej parafii, na ulotkach w kościele lub u ks. Proboszcza w kancelarii. Wszystkich chętnych zapraszamy

 

15.   W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Radosław Sajek z Kobylnicy i Paulina Zielas ze Szczecina – zap. II

 

16.   W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ryszard Bąba lat 60 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

34 NIEDZIELA – 26 listopada 2017 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tą uroczystość obchodzimy w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

2.       Dziś, po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

 

3.       W czwartek 30 listopada święto św. Andrzeja apostoła. W naszej parafii miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko i Msza św. o godz. 18.00 dla kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie Salezjanów Współpracowników. Zapraszamy serdecznie.

 

4.       W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, o 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi dla dzieci, a o 17.30 dla młodzieży i starszych.

 

5.       W sobotę 02 grudnia pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanej Matki Kościoła.

 

6.       Za tydzień 03 grudnia – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będzie je głosił ks. Andrzej Finc salezjanin. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

 

7.       Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 

8.       W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

- dla dzieci – wtorki i piątki o godz. 16.30

- w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00

Msza roratnia to szczególne czuwanie z Maryją, która prowadzi nas wszystkich do przeżywania cudu wigilijnej Nocy. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci z zapalonymi lampionami.

 

9.       Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

10.   W dniach od 27.04 - 06.05.2018 organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów włoskich (Asyż, San Giovani Rotondo, Loreto, Rawenna). Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej naszej parafii lub u ks. Proboszcza w kancelarii. Wszystkich chętnych zapraszamy

 

11.       W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

              Radosław Sajek z Kobylnicy i Paulina Zielas ze Szczecina – zap. I

 

 

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LISTOPADA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Dzień dzisiejszy przez ojca świętego Franciszka został ustanowiony w Kościele powszechnym I Światowym Dniem Ubogich. Pragnieniem ojca świętego jest aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących.

 

2.  We wtorek 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspominając tamto Ofiarowanie, odnawiajmy w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

3.       Również we wtorek 21 listopada swoje imieniny będzie obchodził ks. Janusz Wróblewski, salezjanin kapłan pracujący w naszej parafii. Solenizant odprawi Mszę św. we wtorek o godz. 18.00 w naszym kościele. Będzie piękna okazja wyrazić wdzięczność i podziękować Bogu za jego posługę. Wszystkich zapraszamy.

 

4.    W piątek 24 dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. W naszym kościele o 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań Matce Bożej

 

5.       W Przyszłą niedzielę 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela przed okresem Adwentu.

 

6.       Adwent to czas radosnego przygotowania serc na przyjście Chrystusa.Zapraszamy do ożywienia wiary przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę i sakramenty święte we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy na Roraty i rekolekcje adwentowe.

 

7.       Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

8.       W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności Helena Gregorek lat 96 z Sierakowa i Piotr Bukowski lat 73 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LISTOPADA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W dzisiejszą niedzielę przypada VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc dla kościołów ogarniętych szaleństwem wojny. Za wszelkie dary z serca „Bóg zapłać”.

 

2.       Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św., w kościołach filialnych przed każdą Mszą św. niedzielną.

 

3.       W piątek 17 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę i spotkanie z Chrystusem na wieczorze chwały.

 

4.       Wszystkich chłopców z klas III i IV, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie dla kandydatów w każdą sobotę o godz. 10.00 w Sali oratorium na plebanii.

 

5.       Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

6.       Z racji II niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

7.       Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w I Niedzielę Adwentu 03 grudnia. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się z nami ks. Andrzej Finc salezjanin, duszpasterz młodzieży z Piły. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i będzie podany w gablocie przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

 

8.       Wzorem lat ubiegłych zapraszamy młodzież i starszych na Adwentowe Czuwanie Młodych w dniu 16 grudnia (sobota) o godz. 20.00 w kościele mariackim w Słupsku

 

9.       W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności Marek Sykutera lat 49 z Widzina.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

 

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 05 LISTOPADA 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.       Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 w ramach nabożeństwa eucharystycznego wypominki za naszych wiernych zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

 

2.       Do 08 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny – darowanie kary za grzechy poprzez spełnienie warunków odpustu.

 

3.       Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św.

 

4.       W czwartek 09 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

 

5.       W sobotę 11 listopada – Narodowe Święto odzyskania Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W tym dniu Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00.

 

6.       W przyszłą niedzielę 12 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie książeczek i miesięczne spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

7.       Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

8.       Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

9.       Pragniemy z serca podziękować Salezjanom Współpracownikom oraz rodzicom ministrantów za pomoc w sprzedaży zniczy. Zarobiona kwota 1000,00 zł została przeznaczona na cele wspólnoty ministranckiej.

 

10.  W tym roku zapraszamy już teraz na rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w I Niedzielę Adwentu 03 grudnia. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się z nami ks. Andrzej Finc salezjanin, duszpasterz młodzieży z Piły. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i będzie podany w gablocie przed kościołem.

 

11.  W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności Ewa Żyszkowska lat 40 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 PAŹDZIERNIKA 2017

Uroczystość Poświęcenia własnego kościoła

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość poświęcenia kościołów. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy i wspólnoty dla każdego z nas.

 

2.       Dzisiaj również niedziela różańcowa. Zgodnie z rozporządzeniem księdza biskupa ordynariusza na każdej Mszy św. dokonamy zawierzenia naszej parafii i diecezji Niepokalanemu Sercu Maryi i zakończymy rok fatimski.

 

3.       We wtorek 31 października miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. o 18.00 ucałowanie relikwii.

 

4.       W środę 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane w następującym porządku:

- Kobylnica – 7.00, 9.00, 10.30, 13.00 (na cmentarzu)

- Łosino – 9.00, Bolesławice – 9.00, - Sierakowo – 10.00 (na cmentarzu)

 

5.       Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Do tego potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, zerwać przywiązanie do grzechu, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Franciszka.

 

6.       W czwartek 02 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione będą w Kobylnicy o godz. 11.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 16.00

 

7.       W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wspominać tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca. Zapraszamy.

 

8.       W Wypominkach, modlimy się przez cały miesiąc za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. W naszym kościele wypominki codziennie przed każdą Mszą św. wieczorną.

 

9.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. comiesięczne spotkanie dla rodziców i ministrantów. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej dla dzieci, a o 17.30 dla młodzieży i starszych.

 

10.   W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy wszystkich czcicieli.

 

11.   Od następnej niedzieli o godz. 19.00 rozpoczynamy w naszym kościele cykl katechez biblijnych: „Jak czytać Pismo Święte”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


12.  Ministranci naszej parafii rozprowadzają znicze. Cały dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele wspólnoty ministranckiej. Serdecznie polecamy.

 

13.   Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

14.   W dniu 01.11 na terenie cmentarza w Kobylnicy Towarzystwo Opieki Paliatywnej ze Słupska jak co roku będzie zbierać ofiary na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Za każdy dar serca serdeczne Bóg zapłać.

 

15.   W minionym tygodniu odeszła do wieczności Genowefa Studzińska lat 87 z Widzina.

Wieczny odpoczynek …

 

 

16.  Zwracamy się z apelem do wszystkich rodziców w naszej parafii aby ich dzieci nie brały udziału w antychrześcijańskim święcie HALLOWEEN. To nie jest niewinna zabawa. Praktyka wielu egzorcystów pokazuje, że nieświadoma zabawa w wywoływanie duchów, przyzywanie zmarłych czy przebieranie się za demony bądź śmierć może mieć groźne skutki w naszym życiu.!!!

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 PAŹDZIERNIKA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy również składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

2.       W dzisiejszą niedzielę przypada 69 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski, salezjanina, który umierając przekazał swój duchowy testament: „zwycięstwo gdy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, abyśmy i dzisiaj nie zapomnieli o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie. 

 

3.       W naszej wspólnocie parafialnej witamy kleryka Mateusza Wasilewskiego z WSD
w Koszalinie. Podzieli się z nami słowem i świadectwem. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na seminarium naszej diecezji.

 

4.       Dzisiaj w naszej parafii z okazji dnia papieskiego o godz. 16.30 odbędzie się koncert słowno-muzyczny ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu artystów sceny polskiej: Państwa Julii Rosińskiej-Kopala i Grzegorza Kopala oraz Pawła Chustaka z Poznania pt. „Świętość dla każdego”. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie wszystkich drogich parafian.

 

5.       Matce Bożej, Królowej Różańca św. polecam was wszystkich, młodzież, dzieci i rodziny całej naszej parafii. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do kościoła parafialnego starszych codziennie o godz. 17.30, dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30, a młodzież w każdy piątek o godz. 19.00.

 

6.       We wtorek 24 dzień miesiąca, wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 17.30. Czcicieli Maryi serdecznie zapraszamy.

 

7.       W przyszłą niedzielę 29 października będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia naszej świątyni.

 

8.       W przedsionku kościoła wyłożone są listy, na których można złożyć podpis pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”, która ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Ponawiamy naszą prośbę i zachęcamy do włączenia się w sprawę ratowania życia. Pamiętajmy że każdy zda sprawę przed Bogiem z miłości do bliźniego – tego najbardziej bezbronnego!

 

9.       Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

10.   Wyłożone są kartki do wypominek. Bardzo prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

 

11.   Ministranci naszej parafii rozprowadzają znicze. Cały dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele wspólnoty ministranckiej. Serdecznie polecamy.

 

12.   Z serca składam podziękowanie za ofiary na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Zebraną w ubiegłą niedzielę kwotę w wysokości 2.310,00 zł przekazaliśmy na konto fundacji papieskiej.

 

13.   Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

14.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Marcin Kucharski i Anna Borys z Gdyni – zap. III

 

15.   W minionym tygodniu odszedł do wieczności Leonard Pietrusiński lat 79 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek …

 

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 PAŹDZIERNIKA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Trwają Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele. Dla starszych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30, a dla młodzieży w każdy piątek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 

2.       W poniedziałek 16 października przypada 39 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na stolicę piotrową. Ten dzień w naszej Ojczyźnie jest poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i narodu.

 

3.       W naszej parafii z okazji dnia papieskiego w niedzielę 22 października o godz. 16.30 odbędzie się koncert słowno-muzyczny ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu artystów sceny polskiej z Poznania pt. „Świętość dla każdego”. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie wszystkich drogich parafian.

 

4.       W środę 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

 

5.       W przyszłą niedzielę 22 października rozpoczynamy w Kościele Tydzień misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą serca wspierajmy misjonarzy zwłaszcza w krajach dotkniętych działaniami wojennymi i skrajnym ubóstwem.

 

6.       Również w przyszłą niedzielę wzorem lat ubiegłych będziemy gościć w naszej parafii alumnów WSD Koszalin, którzy podzielą się z nami słowem i modlitwą. Na cele seminarium diecezjalnego będą zbierane ofiary do puszek.

 

7.       W przedsionku kościoła wyłożone są listy, na których można złożyć podpis pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”, która ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Zachęcamy do włączenia się w sprawę ratowania życia.

 

8.       Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

9.       Na Mszę św. z modlitwą uwielbienia i wieczorem chwały w naszym kościele zapraszamy w piątek 20 października o godz. 18.00.

 

10.   Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

11.   Wyłożone są kartki do wypominek. Bardzo prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

 

12.   Ministranci naszej parafii rozprowadzają znicze. Cały dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele wspólnoty ministranckiej. Serdecznie polecamy.

 

13.Od trzech tygodni trwają prace nad usunięciem uszkodzenia, jakie nastąpiło na naszej linii telefonicznej. Stąd niemożność połączenia telefonicznego z parafią. Wszystkie sprawy dotyczące kancelarii prosimy realizować na miejscu. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.

 

14.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Łukasz Chlebowski i Anna Praska z Kobylnicy – zap. II

 

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 PAŹDZIERNIKA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w naszej ojczyźnie obchodzimy XVII Dzień Papieski. Obchodom towarzyszy hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. W całej Polsce przeprowadzane są zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych.

 

2.       W naszej parafii z okazji dnia papieskiego w niedzielę 22 października o godz. 16.30 odbędzie się koncert słowno-muzyczny ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu artystów sceny polskiej z Poznania pt. „Świętość dla każdego”. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie wszystkich drogich parafian.

 

3.       W sobotę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Naszą życzliwością i modlitwą obejmijmy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto.

 

4.       Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych codziennie o godz. 17.30 – przed Mszą św. wieczorną. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30, a dla młodzieży w każdy piątek o godz. 19.00. W kościele w Sierakowie nabożeństwo różańcowe dla wszystkich w każdy czwartek o 16.00

 

5.       W przedsionku kościoła wyłożone są listy, na których można złożyć podpis pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”, która ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Zachęcamy do włączenie się w sprawę ratowania życia.

 

6.       Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii.Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

7.       Na Mszę św. z modlitwą uwielbienia i wieczorem chwały w naszym kościele zapraszamy w piątek 20 października o godz. 18.00.

 

8.       Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy św. i nawiedzaniem cmentarzy. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

9.       Bardzo prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, polecanych modlitwie w wypominkach oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

 

10.  Od następnej niedzieli 15 października ministranci naszej parafii będą rozprowadzać znicze. Cały dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele wspólnoty ministranckiej. Serdecznie polecamy.

 

1.  Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Adam Aranowski z Dębnicy Kaszubskiej i Aneta Osowska z Sierakowa – zap. III

Marcin Kucharski i Anna Borys z Gdyni – zap. I

 

2.  W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy Urszulę Wosik lat 71 z Bolesławic i Jadwiga Żaczek lat 67 z Widzina.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 PAŹDZIERNIKA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

2.       Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych będą codziennie o godz. 17.30 – przed Mszą św. wieczorną. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30, a dla młodzieży w każdy piątek o godz. 19.00. W kościele w Sierakowie nabożeństwo różańcowe dla wszystkich w każdy czwartek o 16.00 – przed Mszą św.

 

3.       W poniedziałek 02 października wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

 

4.       W pierwszą środę miesiąca 04 października o godz. 18.00 w naszym kościele kolejne spotkanie dla mężczyzn „Only 4 men” z ks. Maciejem Sarbinowskim.
Na to spotkanie z racji tematyki zapraszamy mężów wraz z żonami.

 

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek zapraszamy ministrantów i rodziców na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. Po Mszy św. spotkanie w oratorium.

 

6.  W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Również w I piątek miesiąca Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Wcześniej możliwość spowiedzi św. Dla starszych spowiedź od godz. 17.30 a dla młodzieży o 19.00 różaniec.

 

7.  W I sobotę wspomnienie MB Różańcowej i dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanej o godz. 17.30

 

8.       Również w sobotę szczególne wydarzenie – modlitwa, która obejmować będzie całą naszą ojczyznę. Można jeszcze wpisać się na udział w modlitwie „Różaniec do granic” w zakrystii i kancelarii. Jeżeli nie zbierzemy wystarczającej ilości osób do autobusu na to wydarzenie, będziemy jechać samochodami osobowymi lub można się zapisywać w parafiach słupskich. Ta modlitwa rozpoczyna się Mszą św. w kościele pw. Gwiazdy morza w Ustce o godz. 11.00

 

9.  W przyszłą niedzielę 8 października o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

 

10.           Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a za wszelką pomoc duchową
i materialną składamy z serca podziękowania.

 

11.W niedzielę 22 października o godz. 16.30 w naszym kościele z okazji dni papieskich niecodzienne wydarzenie – koncert słowno-muzyczny ku czci naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II w wykonaniu artystów sceny polskiej z Poznania pt. „Świętość dla każdego”. To piękna, niebanalna i sentymentalna podróż w czasie
i w duchu dla każdego. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie wszystkich drogich parafian.

 

12.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Adam Aranowski z Dębnicy Kaszubskiej i Aneta Osowska z Sierakowa – zap. II

 

13.W minionym tygodniu odszedł do wieczności Andrzej Pruski lat 45 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 WRZEŚNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj 25 niedziela zwykła i miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenie wiernych. O 17.30 nabożeństwo ku czci Wspomożycielki wiernych.

 

2.       W piątek 29 września obchodzimy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga.

 

3.       W sobotę 30 września ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko, wielkiego patrona młodzieży. Zapraszamy wszystkich przyjaciół i sympatyków Ks. Bosko na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji dobrodziei i ofiarodawców naszej parafii.

 

4.     Również w sobotę Msza św. i spotkanie organizacyjne o godz. 18.00 w naszym kościele dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

5.       Za tydzień I niedziela miesiąca. W naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 w ramach nabożeństwa Eucharystycznego zapraszamy na różaniec.

 

6.       Od niedzieli rozpoczyna się miesiąc październik. Szczególny czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych będą codziennie o godz. 17.30 – przed Mszą św. wieczorną. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30, a dla młodzieży w każdy piątek o godz. 19.00. W kościele w Sierakowie nabożeństwo różańcowe dla wszystkich w każdy czwartek o 16.00 – przed Mszą św.

 

7.       W pierwszą środę miesiąca 04 października o godz. 18.00 w naszym kościele kolejne spotkanie dla mężczyzn „Only 4 men” z ks. Maciejem Sarbinowskim. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

8.       W sobotę 07 października szczególne wydarzenie – modlitwa, która obejmować będzie całą naszą ojczyznę. Szczegóły w komunikacie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy na udział w modlitwie „Różaniec do granic” w zakrystii i kancelarii. Zapraszamy.

 

9.  Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

10.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Adam Aranowski z Dębnicy Kaszubskiej i Aneta Osowska z Sierakowa – zap. I

 

11.W minionym tygodniu odeszła do wieczności Janina Smysło lat 84 z Sierakowa.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 WRZEŚNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dzisiaj w Skrzatuszu główne uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Matki Bolesnej, Opiekunki naszej diecezji. Prośmy przez Jej przyczynę o potrzebne łaski dla świata i naszej Ojczyzny.

 

2.     W piątek 22 września po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór uwielbienia naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

3.     Dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania Msza św. i spotkanie organizacyjne w sobotę 30 września o godz. 18.00 w naszym kościele. Obecność obowiązkowa.

 

4.     Wszystkich chłopców z klas III i IV, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne w sobotę
23 września o godz. 10.00 w sali oratorium na plebanii.

 

5.  W niedzielę 24 września o godz. 17.30 co miesięczne nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Maryi.

 

6.  Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wszelkiego dobra, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

7.  Po Mszy św. zbiórka do puszek, ofiary przeznaczone są na kształcenie w diecezji.

 

8.  Do nabycia w zakrystii są okolicznościowe kalendarze na nowy rok. Koszt jednego to 10,00 zł. Zachęcamy również do czytania Gościa Niedzielnego.

 

9.  Zapraszamy na V Forum Charyzmatyczne. Odbędzie się ono w dniach 06-08.10
w Koszalinie. Hasłem tego wydarzenia są słowa: "Idźcie i głoście...". Wszelkie informacje na stronie:
www.kochaj.my oraz na plakatach.

 

10.W związku z trwającym jubileuszem 100-lecia objawień w Fatimie zgodnie
z decyzją biskupa Edwarda Dajczaka w naszej diecezji akt poświęcenia Kościoła
w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odnowiony w każdej parafii 29 października, w czasie Diecezjalnej Niedzieli Różańcowej.

 

11.W minionym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Kuchta z lat 81
z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 WRZEŚNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania. W tym szczególnym roku 100-lecia objawień fatimskich, 300-lecia koronacji Jasnogórskiej Madonny i 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie hasło tegorocznego Tygodnia wychowania brzmi: „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

 

2.      W czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża. Z okazji tego święta warto zwrócić uwagę jakie miejsce w naszych domach zajmuje krzyż Chrystusa.

 

3.      W piątek 15 września wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, patronki naszej diecezji. Zapraszamy na uroczystości odpustowe do Skrzatusza w niedzielę 17 września.

 

4.      Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I odbędzie się
w niedzielę 17 września na Mszach św. w Kobylnicy o godz. 12.00 i w Sierakowie
o godz. 10.30.

 

5.     Zapraszamy 17 września na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy św. na pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

 

6.      Dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania Msza św. i spotkanie organizacyjne w sobotę 30 września o godz. 18.00 w naszym kościele. Obecność obowiązkowa.

 

7.      Wszystkich chłopców z klas III i IV, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne w sobotę
16 września o godz. 10.00 w sali oratorium na plebanii.

 

8.     Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do tronu Skrzatuskiej Pani. Odpust diecezjalny Matki Bożej Skrzatuskiej odbędzie się w niedzielę, 17 września
w Sanktuarium diecezjalnym w Skrzatuszu. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu 50,00 zł. Wyjazd autokaru z naszej parafii 17 września o godz. 5.00 rano sprzed kościoła.

 

9.      Z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy świętych są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

10.Do nabycia w zakrystii są okolicznościowe kalendarze na nowy rok. Koszt jednego to 10,00 zł. Zachęcamy również do czytania Gościa Niedzielnego.

 

11.Zapraszamy na V Forum Charyzmatyczne. Odbędzie się ono w dniach 06-08.10
w Koszalinie. Hasłem tego wydarzenia są słowa: "Idźcie i głoście...". Wszelkie informacje na stronie:
www.kochaj.my oraz na plakatach.

12.W związku z trwającym jubileuszem 100-lecia objawień w Fatimie zgodnie
z decyzją biskupa Edwarda Dajczaka w naszej diecezji akt poświęcenia Kościoła
w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odnowiony w każdej parafii 29 października, w czasie Diecezjalnej Niedzieli Różańcowej.

 

13.W odniesieniu do krążących nieprawdziwych informacji pragniemy uprzejmie wyjaśnić że pomieszczenia na plebanii, w których od września tego roku odbywają się zajęcia szkolne zostały w całości wyremontowane ze środków finansowych naszej parafii, a nie ze środków gminnych, jak głosi nieprawdziwa informacja. Koszt remontu tych pomieszczeń to 62 000,00 zł. Natomiast gmina dzierżawiąc sale wyposażyła je dla potrzeb szkolnych.

 

14.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Cezary Kołtyś z Zębowa i Marta Deszcz z Bolesławic – zap. II

Marek Ofierzyński i Justyna Karpowicz z Poznania – zap. II

 

15.W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Gierlich lat 67
i Henryk Malek lat 63 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 WRZEŚNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i ostatnia niedziela wakacji. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Eucharystyczne w naszym kościele.

 

2.      Ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na pomoc dla poszkodowanych
w czasie nawałnicy w woj. Pomorskim. Za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowanie.

 

3.      Jutro 04 września rozpoczynamy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Samorządowych
w Kobylnicy w kościele parafialnym o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli do licznego udziału.

     Dla dzieci ze szkoły w Kończewie Msza św. o godz. 8.00 w kościele w Sierakowie.

 

4.      Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I odbędzie się
w niedzielę 17 września na Mszach św. w Kobylnicy o godz. 12.00 i w Sierakowie
o godz. 10.30.

 

5.      W środę 6 września zapraszamy wszystkich mężczyzn na Mszę św. o godz. 18.00,
a po niej na spotkanie, które poprowadzi ks. Maciej Sarbinowski. Takie spotkania będą w każdą I środę miesiąca – 06 września, 04 października i 06 grudnia.
Nie będzie spotkania w listopadzie.

 

6.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania. Zapraszamy ministrantów i rodziców na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana o 17.30 i Mszę św. oraz na spotkanie z ks. Wojciechem Mielewczykiem – opiekunem ministrantów.

 

7.      Wszystkich chłopców z klas III i IV, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne w sobotę 09 września o godz. 10.00 w sali oratorium na plebanii.

 

8.     W niedzielę 17 września w Sanktuarium diecezjalnym w Skrzatuszu będziemy przeżywać odpust Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich drogich parafian do pięknej modlitwy u tronu naszej Matki. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd
w niedzielę rano o godz. 5.00 spod kościoła w Kobylnicy. Koszt wyjazdu 50,00 zł.

 

9.     Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i miesięcznika „Don Bosco” – o wychowaniu młodego człowieka, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

10.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Krzysztof Puć i Anna Kędzior z Sierakowa – zap. III

Cezary Kołtyś z Zębowa i Marta Deszcz z Bolesławic – zap. I

 

Marek Ofierzyński i Justyna Karpowicz z Poznania – zap. I

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 SIERPNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       „wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz” – Chrystus okazując miłosierdzie zaprasza nas dzisiaj do wiary w Słowo Syna Bożego.

 

2.       Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Celem wstrzemięźliwości od picia napojów alkoholowych, jest przeproszenie Miłości Bożej za ogromne cierpienia, jakie niesie naszym rodzinom i Ojczyźnie nieszczęście alkoholizmu.

 

3.     We wtorek 22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Królowej. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Król Polski Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego ofiarował nasz naród w królewską opiekę Maryi.

 

4.       Młodzież i księża Salezjanie zapraszają na Boski Festiwal Młodzieży, który odbędzie się w Szkołach Salezjańskich ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie w dniach od 24 – 27. sierpnia. Szczegóły na www.boski-festiwal.pl

 

5.       W czwartek 24 sierpnia obchodzimy miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno błagalne wszystkich czcicieli Maryi o godz. 17.30 w naszym kościele.

 

6.       W sobotę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich na Mszy św. o godz. 18.00

 

7.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa, a miłym gościom pięknego czasu odpoczynku.

 

 (Sierakowo)

8.       W dniu 02 września zapraszamy na Gminne Święto Plonów. Rozpoczęcie uroczystości Mszą św. w intencji rolników w kościele w Sierakowie o godz. 14.00. zbierane dzisiaj i za tydzień ofiary do puszek są przeznaczone na wystrój kościoła na tę uroczystość.

 

9.       W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Jan Jabłoński z Chełmży i Martyna Furtak z Sierakowa – zap. III

Tomasz Skoczylas ze Słupska i Wioleta Ziarkowska z Kobylnicy – zap. III

Szymon Kubiś i Urszula Świdzińska z Gdańska – zap. II

 

Krzysztof Puć i Anna Kędzior z Sierakowa – zap. I

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 SIERPNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     Dlaczego zwątpiłeś małej wiary” – Chrystus zaprasza nas abyśmy wpatrzeni
w Niego szli po wodach świata nie tracąc wiary w Boże miłosierdzie.

 

2.     Przez ostatnie dni myśli i serca Polaków, podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie sprawy narodowe, naszych rodzin i osobiste. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pielgrzymujących.

 

3.     We wtorek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rozkład Mszy św. jak w każdą Niedzielę. Zgodnie
z tradycją na Mszach Świętych pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. W kościele filialnym w Sierakowie – odpust. Msza św. Odpustowa o godz. 10.30.

 

4.     Z tym świętem Maryjnym pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

(Sierakowo)

5.     Również we wtorek o godz. 14.00 poświęcenie figury Matki Bożej Niepokalanej
w Kończewie i ofiarowanie mieszkańców parafii pod Jej opiekę. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Pragnę z serca podziękować siostrom klaryskom
ze Słupska za ofiarowanie krzyża dla wsi Kończewo, Panu Janowi – stolarzowi
za wykonanie krzyża i figurę Maryi Niepokalanej, na ręce pana sołtysa z Kończewa wszystkim mieszkańcom z Kończewa i Sierakowa, którzy włożyli ogrom pracy
i starań aby ukończyć to piękne miejsce na chwałę Bożą i ku pożytkowi mieszkańców.

 

6.     Dzisiejsze ofiary na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca są przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii. Z serca składamy nasze podziękowanie za wszelkie ofiary duchowe i materialne.

 

7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

8.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Jan Jabłoński z Chełmży i Martyna Furtak z Sierakowa – zap. II

Tomasz Skoczylas ze Słupska i Wioleta Ziarkowska z Kobylnicy – zap. II

Szymon Kubiś i Urszula Świdzińska z Gdańska – zap. I

 

 

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 06 SIERPNIA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do życia wiarą i poznawania Pana Boga przez sakramenty i modlitwę.

 

2.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 w Kobylnicy oraz po Mszach św. w kościołach i kaplicach filialnych zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne.

 

3.     Sierpień to w naszym kraju miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wszystkich was do szczególnej łączności modlitewnej z pielgrzymami.

 

4.     Sierpień jest również miesiącem trzeźwości narodu. Powierzając się opiece Maryi podejmujmy świadomą abstynencję jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa w naszej ojczyźnie.

 

5.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. To źródło wiedzy i postaw chrześcijanina w naszej obecnej rzeczywistości.

 

6.     Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask, a miłym gościom pięknych chwil wypoczynku.

 

7.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Miłosz Opis z Bolesławic i Agnieszka Ziętek ze Słupska – zap. III

Jan Jabłoński z Chełmży i Martyna Furtak z Sierakowa – zap. I

Tomasz Skoczylas ze Słupska i Wioleta Ziarkowska z Kobylnicy – zap. I

 

8.     W minionym tygodniu odeszła do wieczności Weronika Kopczyńska lat 86
z Widzina

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 LIPCA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra.

 

2.     W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień. W tym czasie ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączymy się
w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

 

3.     Sierpień jest również miesiącem trzeźwości narodu. Powierzając się opiece Maryi podejmujmy świadomą abstynencję jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa w naszej ojczyźnie.

 

4.     W poniedziałek 31 lipca wspomnienie św. Jana Bosko. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za wszystkich dobrodziei naszej parafii.

 

5.     We wtorek 1 sierpnia mija 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech ofiara życia tylu młodych synów i córek tej ziemi staje się nieustannie dla każdego
z nas wielka szkołą patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

 

6.     W środę 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.

 

7.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana
o 17.30. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, o 17.30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i okazja do spowiedzi. W sobotę dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo o godz. 17.30

 

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. To źródło wiedzy i postaw chrześcijanina w naszej obecnej rzeczywistości.

 

9.     Ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na odbudowę spalonej katedry gorzowskiej. Za wszelkie ofiary na ten cel składamy z serca podziękowanie.

 

10.           W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Miłosz Opis z Bolesławic i Agnieszka Ziętek ze Słupska – zap. I

 

11.           W minionym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Popławski lat 57
z Bolesławic.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

 

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 LIPCA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj 16 niedziela zwykła. „Duch Święty przychodzi z pomocą naszym słabościom” – św. Paweł zaprasza nas by powierzyć się mocy Ducha Świętego zwłaszcza w naszych modlitewnych zmaganiach.

2.  W poniedziałek 24 lipca miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno błagalne w naszym kościele o 17.30.

3.  We wtorek 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła, po Szczepanie drugiego męczennika Kościoła.

4.  Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie pojazdów z modlitwą o roztropne ich wykorzystywanie

5.  W środę 26 lipca w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach.

6.  Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w czwartek na 17.30 w naszym kościele.

7.  .Wszystkim solenizantom tego tygodnia i miłym gościom składamy najserdeczniejsze życzenia przez wstawiennictwo Maryi Matki i Wspomożycielki.

8.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”

9.  W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Miłosz Opis z Bolesławic i Agnieszka Ziętek ze Słupska – zap. I

Krzysztof Kozak i Dominika Kostrubiec z Kobylnicy – zap. I

  

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 LIPCA 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś 15 niedziela zwykła. Zapraszamy do świętowania niedzieli jako dnia poświęconego Panu Bogu i rodzinie, która jest domowym Kościołem i pierwszym środowiskiem wiary dla rodziców i dzieci.

2.  W dzisiejszą niedzielę wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel zwaną Matką Bożą Szkaplerzną. Wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju ale znak naszej religijności, noszony z wiarą
i miłością.

3.  Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w czwartek na 17.30
w naszym kościele.

4.  W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

5.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a miłym gościom dobrego czasu wypoczynku.

6.  Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy od 1 do 13 lipca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 21 lipca o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jana Kantego w Słupsku.

7.  Od soboty 22 lipca będziemy gościć w naszej parafii Młodzieżową Orkiestrę Dętą Avanti z Sanoka. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich drogich parafian na koncert i pokazy orkiestry na festynie rodzinnym w Kończewie w sobotę 22 lipca, oraz w niedzielę 23 lipca na Mszy św. o godz. 12.00 w naszej świątyni.

8.  W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Przemysław Wawrzyński z Łosina i Justyna Palacz ze Słupska – zap. III

Bartłomiej Kublik z Kobylnicy i Katarzyna Głos ze Stowięcina – zap. III

Marcin Trukszyn i Anna Obalska z Kobylnicy – zap. III

9.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy na drodze do wieczności Karola Seemanna
lat 86 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek …

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś 14 niedziela okresu zwykłego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego, o modlitwie i czasie dla Pana Boga.

2.  We wtorek 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy, założyciela zakonu Benedyktynów.

3.  Każdy czwartek w naszej diecezji jest dniem szczególnego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. W naszym kościele cicha adoracja Najświętszego Sakramentu 

od godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną.

4.  W przyszłą niedzielę 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. 

5.  Jest jeszcze 7 miejsc na pielgrzymkę po sanktuariach ziemi świętokrzyskiej, którą organizujemy w dniach 14-16 lipca. W programie sanktuarium św. Krzyża, Gidle i Jasna Góra. Koszt pielgrzymki 250,00 zł, zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii. Serdecznie zapraszamy. Wyjazd w piątek 14 lipca o godz. 23.00 z przystanku pod kościołem.

6.  Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy od 1 do 13 sierpnia. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 21 lipca o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jana Kantego w Słupsku.

7.  Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia obfitości łask Bożych.

8.  Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. Z serca pragniemy podziękować za wszelkie dary materialne.

9.  W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Karol Wojtasiak z Kobylnicy i Paulina Śledź z Barwina – zap. III

Przemysław Wawrzyński z Łosina i Justyna Palacz ze Słupska – zap. II

Bartłomiej Kublik z Kobylnicy i Katarzyna Głos ze Stowięcina – zap. II

Marcin Trukszyn i Anna Obalska z Kobylnicy – zap. II

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na drodze do wieczności Katarzynę Łukaszuk lat 29 z Kobylnicy

Wieczny odpoczynek ...

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca lipca. W naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne. Serdecznie zapraszamy.

 

2.  Trwają wakacje. Niech na naszych wakacyjnych drogach nie zabraknie modlitwy
i radosnego przebywania z Bogiem na niedzielnych Eucharystiach.

 

3.  Nasza modlitwą ogarnijmy tych wszystkich, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

 

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

5.  W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe o 17.30 i okazja do spowiedzi.

 

6.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask. Drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

7.  Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

8.  W dniach 14-16 lipca organizujemy pielgrzymkę po sanktuariach ziemi świętokrzyskiej. W programie sanktuarium św. Krzyża, Gidle i Jasna Góra. Koszt pielgrzymki 250,00 zł, są jeszcze wolne miejsca, zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii. Serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje na ulotkach w przedsionku kościoła, na stronie internetowej i w gablocie.

 

9.  W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Patryk Sienkiewicz i Klaudia Iwaniak z Łosina – zap. III

Karol Wojtasiak z Kobylnicy i Paulina Śledź z Barwina – zap. II

Przemysław Wawrzyński z Łosina i Justyna Palacz ze Słupska – zap. I

Bartłomiej Kublik z Kobylnicy i Katarzyna Głos ze Stowięcina – zap. I

Marcin Trukszyn i Anna Obalska z Kobylnicy – zap. I

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 CZERWCA 2017

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Rozpoczęły się wakacje. Niech na naszych wakacyjnych drogach nie zabraknie modlitwy i radosnego przebywania z Bogiem na niedzielnych Eucharystiach.

 

2.  Od dzisiejszej niedzieli na czas wakacji nie będzie Mszy św. niedzielnej o 12.00
w Bolesławicach i w czwartki o 16.00 w Sierakowie.

 

3.  We wtorek 27 czerwca czcimy w Kościele Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

 

4.  W czwartek 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są nazywani filarami Kościoła. W ten dzień obejmijmy naszą modlitwą następcę św. Piotra, Ojca Świętego Franciszka.

 

5.  W piątek 30 czerwca ostatnie nabożeństwo czerwcowe i miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.

 

6.  W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 nabożeństwo do Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

 

7.  W następną niedzielę 02 lipca w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca i o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

8.  Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

9.  W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki
i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

 

10.              W dniach 14-16 lipca organizujemy pielgrzymkę po sanktuariach ziemi świętokrzyskiej. W programie sanktuarium św. Krzyża, Gidle i Jasna Góra. Koszt pielgrzymki 250,00 zł, zapisy u ks. proboszcza i po każdej Mszy św.
w zakrystii. Serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje w przedsionku kościoła, na stronie internetowej i w gablocie.

 

11.              W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Patryk Sienkiewicz i Klaudia Iwaniak z Łosina – zap. II

 

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 CZERWCA 2017

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Trwa Oktawa Bożego Ciała. Na czas oktawy nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną będzie po Mszy św. wieczornej.

 

2.     22 czerwca w czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków.

 

3.     Również w czwartek 22 czerwca Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kobylnicy o godz. 9.35, a dla Gimnazjum o 12.20
w naszym kościele. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli aby podziękować Panu Bogu za dar kolejnego roku i życia.

 

(Sierakowo)

4.     Msza św. dla szkoły podstawowej w Kończewie będzie w czwartek 22 czerwca
o godz. 11.45 w kościele w Sierakowie.

 

5.     Miesiąc czerwiec to czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Po Oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie
o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

 

6.     W piątek 23 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy bardzo serdecznie na święto naszej parafii. Podczas Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodzi ks. Marek Babicz salezjanin, który pracował w Kobylnicy w 1992 r. Jest to piękna okazja podziękować dostojnemu Jubilatowi za dar posługi kapłańskiej.

 

7.     W sobotę 24 czerwca uroczystość św. Jana Chrzciciela. Imieniny obchodzi Pan Jan nasz organista. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa
i wszelkich łask. W naszej parafii miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo ku Jej czci o 17.30.

 

8.     Od następnej niedzieli 25 czerwca na czas wakacji nie będzie Mszy św. o 12.00
w Bolesławicach.

 

9.     Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

 

10.                W dniach 14-23.08.2017 organizowany jest wyjazd do Medjugorie. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne z ks. Krzysztofem
w niedzielę 16 lipca po Mszy św. wieczornej w naszym kościele.

 

11.           W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Krzysztof Gargasz i Karolina Popławska z Kobylnicy – zap. III

Robert Tomaszek ze Słupska i Martyna Janus z Kobylnicy – zap. II

Patryk Sienkiewicz i Klaudia Jwaniak z Łosina – zap. I

 

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 11.06.2017

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, jest jednością Osób.

 

2.       Niech wyrazem naszej wiary będzie liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30

 

3.       Wszystkich, którym bliska jest troska o szacunek dla życia i jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci, zapraszamy o wzięcia  udziału w MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY, który wyruszy dzisiaj spod kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku po Mszy św. o godz. 13.00.

 

4.       W tym tygodniu, w czwartek, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze święte w naszej parafii odprawiane będą wg następującego rozkładu:

Kobylnica – 7.00; 9.00 i 10.30 (nie będzie Mszy św. o 18.00 w Kobylnicy)

Łosino i Bolesławice – 9.00

Sierakowo – 15.00

 

5.       Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30. Jeśli chodzi o kolejność ołtarzy proponujemy niewielką zmianę:

- pierwszy – przy kapliczce u zbiegu ulic Głównej i Wodnej,

- drugi – u zbiegu ulic Głównej i Ogrodowej,

- trzeci – przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

6.       W Sierakowie wzorem lat ubiegłych procesja Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 15.00.

 

7.       Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy.

 

8.       Próba sypania kwiatków na Boże Ciało będzie 12 i 13 czerwca o godz. 16.00 przy naszym kościele. Zapraszamy serdecznie wszystkie dziewczynki z klas III, II, I oraz z przedszkola.

 

9.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

10.  Dzisiejsze ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

11.  W piątek, 23 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w naszym kościele parafialnym. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich was, drodzy na święto naszej parafii. Podczas Mszy św. odpustowej jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. Marek Babicz salezjanin, który posługiwał w Kobylnicy w 1992 r. Będzie piękna okazja podziękować dostojnemu Jubilatowi za dar posługi kapłańskiej.

 

12.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Karol Warzuchowski z Łęczyc i Alicja Maniak z Kobylnicy – zap. III

Piotr Ejsmont z Łosina i Joanna Maleńczyk z Bierkowa – zap. III

Marcin Kosior i Beata Nieznalska z Widzina – zap. II

 

Krzysztof Gargasz i Karolina Popławska z Kobylnicy – zap. I

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 04.06.2017

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy obchody okresu wielkanocnego. Pozwólmy się prowadzić Duchowi Świętemu po drogach naszego życia.

2. 

3. Dzisiaj również przypada pierwsza niedziela miesiąca. W naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

4. W poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00

 

5. We wtorek 06 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki 

w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy 

o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla naszych rządzących.

 

6. W czwartek 08 czerwca święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. 

 

7. Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30, zapraszamy serdecznie.

 

8. Wszystkich, którym bliska jest troska o szacunek dla życia i jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci, zapraszamy o wzięcia  udziału w MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY, który wyruszy spod kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku w dniu 11 czerwca 2017 r. po Mszy św. o godz. 13.00.

 

9. Zapraszamy wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 15 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy wyruszy po Mszy św. 

o godz. 10.30. Jeśli chodzi o kolejność ołtarzy proponujemy niewielką zmianę:

- pierwszy – przy kapliczce u zbiegu ulic Głównej i Wodnej,

- drugi – u zbiegu ulic Głównej i Ogrodowej,

- trzeci – przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

10. W Sierakowie wzorem lat ubiegłych procesja Bożego Ciała będzie po Mszy św. 

o godz. 15.00.

 

11. Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy 

i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. 

 

12. Próba sypania kwiatków na Boże Ciało będzie 12 i 13 czerwca o godz. 16.00 przy naszym kościele. Zapraszamy serdecznie wszystkie dziewczynki z klas III, II, I oraz z przedszkola. 

 

13. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

 

14. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Dariusz Bernatowicz i Joanna Podlewska ze Słupska – zap. III

Karol Warzuchowski z Łęczyc i Alicja Maniak z Kobylnicy – zap. II

Piotr Ejsmont z Łosina i Joanna Maleńczyk z Bierkowa – zap. II

Marcin Kosior i Beata Nieznalska z Widzina – zap. I

 

15. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Edward Nartowski lat 70 

z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 
Proboszcz
ks. Wojciech Pettke SDB

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 28 MAJA 2017

1. Dzisiaj w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. 

 

2. Kończymy miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe dla dzieci we wtorek o godz. 16.30 a dla starszych w każdy dzień tygodnia 

o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy. 

 

3. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, która odwiedza swoją krewną Elżbietę dzieląc się radością poczęcia Chrystusa. 

 

4. Jest to również ostatni dzień miesiąca i wspomnienie św. Jana Bosko. zapraszamy wszystkich czcicieli na wieczorną Mszę św.

 

5. W najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe codziennie przed Mszą św. wieczorną. Śpiewając Litanię do Serca Pana Jezusa pragniemy wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Jest to również wyraz naszej wiary 

w wielkie Boże miłosierdzie.

 

6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, pamiętajmy o dzieciach naszej parafii modląc się o czyste i dobre serca dla nich w tych trudnych czasach. 

 

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo i Msza św. dla ministrantów i rodziców. Odwiedziny chorych w piątek od 9.00. Również w piątek okazja do spowiedzi świętej dla dzieci o godz. 16.30, 

dla dorosłych od 17.30

 

8. Za tydzień w niedzielę, 04 czerwca Uroczystość Zesłania Ducha Św. i zakończenie okresu wielkanocnego.

 

9. Wzorem roku ubiegłego ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na kwiaty do 4 ołtarzy. Za każdą pomoc składamy z serca podziękowanie.

 

10. Zapraszamy wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 15 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy wyruszy po Mszy św. 

o godz. 10.30. Jeśli chodzi o kolejność ołtarzy proponujemy niewielką zmianę:

- pierwszy – przy kapliczce u zbiegu ulic Głównej i Wodnej,

- drugi – u zbiegu ulic Głównej i Ogrodowej,

- trzeci – przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

11. Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy 

i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci I Komunijne do sypania kwiatów, ministrantów i starszych do orszaku procesyjnego.

 

12. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

13. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Dariusz Bernatowicz i Joanna Podlewska ze Słupska – zap. II

Karol Warzuchowski z Łęczyc i Alicja Maniak z Kobylnicy – zap. I

Piotr Ejsmont z Łosina i Joanna Maleńczyk z Bierkowa – zap. I

 

Proboszcz

ks. Wojciech Pettke

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 MAJA 2017

1. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30 a dla starszych w każdy dzień tygodnia 

o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy. 

 

2. We wtorek, 24 maja uroczystość Maryi Wspomożycielki wiernych. W Łosinie 

o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. odpustowa ku czci Maryi Wspomożycielki wiernych. Serdecznie zapraszamy.

 

3. W Kobylnicy miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30, wszystkich czcicieli serdecznie zapraszamy.

 

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się również za prześladowany Kościół w Chinach. 

 

5. Od piątku 26 maja o godz. 17.30 rozpoczynamy w naszym kościele nowennę do Ducha św. 

 

6. Również piątek 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc o wszystkie potrzebne łaski.

 

7. W przyszłą niedzielę 28 maja będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

8. Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 15 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30 i będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – u zbiegu ulic Głównej i Ogrodowej,

- drugi – przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Wodnej,

- trzeci – przy kapliczce u zbiegu ulic Głównej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

9. W Sierakowie wzorem lat ubiegłych procesja Bożego Ciała będzie po Mszy św. 

o godz. 15.00 na terenie przykościelnym

 

10. Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy 

i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci I Komunijne do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego. W następną niedzielę, 28 maja będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do 4 ołtarzy. Za każdą pomoc składamy z serca podziękowanie.

 

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask za przyczyną Maryi Królowej Polski.

 

(Kobylnica)

12. Rozpoczęliśmy w tym tygodniu prace remontowe fundamentów i murów naszej świątyni. Najpierw zostaną zabezpieczone fundamenty kościoła. W dalszej kolejności tynki na kościele i wieży. Całkowity koszt tej inwestycji to 415.010,03 zł. Przewidujemy że do końca tego roku uda się pozyskać większość środków z kilku źródeł finansowania. 10.000,00 zł otrzymamy w najbliższym czasie od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku. Na 85% całej kwoty został złożony wniosek do „Funduszu Kościelnego” MSWiA. Będziemy się też zwracali 

o pomoc do naszej Gminy. Jeżeli nie uda się w tym roku pozyskać całości środków to prace będą wykonywane etapami. 

 

(Sierakowo)

13. Od poniedziałku rozpocznie się montaż okien w kościele w Sierakowie. Wykonawca powinien zakończyć tę wymianę w ciągu 2 tygodni. Koszt tej inwestycji to 54.374,66 zł. Zebrana kwota 22.896,00 została wpłacona wykonawcy. Pozostałe środki z dotacji Gminy 31.478,66 zł zostaną przekazane po zakończeniu zadania.

 

14. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Jakub Adamek ze Sławna i Magdalena Gruszewska z Widzina – zap. III

Robert Źrodowski i Katarzyna Gacoń z Kobylnicy – zap. III

Dariusz Bernatowicz i Joanna Podlewska ze Słupska – zap. I

 

Proboszcz

ks. Wojciech Pettke SDB

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2017

1. Dzisiaj wraz z całą parafią przeżywamy radość bliskości Chrystusa dla rodziców 

i dzieci z klas III, które wczoraj po raz pierwszy przyjęły Chrystusa do serca. Niech Pan Jezus im błogosławi.

 

2. Od wczoraj trwa w naszym kościele biały tydzień dla dzieci, które przystąpiły 

do I Komunii św. Dzieci przychodzą w szatach komunijnych z rodzicami na godz. 17.30 do czwartku 18 maja włącznie. W Czwartek po Mszy św. będzie dla nich poświęcenie wszystkich religijnych prezentów (medaliki, książki, dewocjonalia), jakie otrzymały dzieci z okazji I Komunii.

 

3. Zapraszamy serdecznie wszystkich chłopców, którzy przyjęli I Komunię św. do podjęcia służby ministranckiej Panu Jezusowi. Można zapisać się u ks. Adama 

w poniedziałki o godz. 15.30 w salce oratorium na plebanii.

 

(Sierakowo) 

4. Dzisiaj o godz. 10.30 I Komunię św. przyjmą dzieci z Sierakowa i Kończewa. Biały tydzień w Sierakowie rozpoczyna się dzisiaj i trwa do czwartku 18 maja włącznie. Dzieci przychodzą w szatach komunijnych z rodzicami na godz. 16.00. 

 

5. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30 a dla starszych w każdy dzień tygodnia o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

6. Mężczyźni, którzy w czasie dni rekolekcyjnych „Inwazja Nieba” podjęli swoje zobowiązania mogą w tygodniu odebrać deklaracje u ks. proboszcza. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

7. Z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę SA przeznaczone na cele remontowe parafii.

 

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana. Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię 

i parafię pragniemy z serca podziękować.

 

9. W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: 

Artur Pacek ze Słupska i Aleksandra Bujno z Głobina – zap. III

Piotr Lubecki z Widzina i Barbara Mazur ze Słupska – zap. III

Kamil Kossowski i Aleksandra Oleś z Lubawy – zap. III

Jakub Adamek ze Sławna i Magdalena Gruszewska z Widzina – zap. I

Robert Źrodowski i Katarzyna Gacoń z Kobylnicy – zap. I

 

Proboszcz

ks. Wojciech Pettke SDB

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2017

1. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynamy tydzień modlitwy o powołania 

z naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy o tych, którzy usłyszeli wezwanie Chrystusa i pragną iść drogą powołania.

 

2. W naszej parafii gościmy ks. Macieja Sarbinowskiego salezjanina, który od piątku prowadzi dla mężczyzn dni rekolekcyjne „Inwazja Nieba”. Na wszystkich Mszach św. dzieli się słowem i modlitwą, a o godz. 19.30 w Gminnym Centrum Kultury 

i Promocji w Kobylnicy zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia. Ofiary do puszek po każdej Mszy św. są przeznaczone na dzieło ewangelizacji, które prowadzi ks. Maciej. Bóg zapłać za wszelkie dary.

 

3.  Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na majowe i Eucharystię wieczorną o godz. 18.00.

 

4. Spowiedź św. dla rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii św. w Kobylnicy będzie dla klas 3a i 3b w czwartek 11.05 o godz. 16.00, a dla klas 3c i 3d w piątek 12.05 o godz. 16.00. wieczorem po Mszy św. zapraszamy rodziców do sprzątania kościoła na uroczystość I Komunii.

 

(Sierakowo)

5. W Sierakowie spowiedź św. dla rodziców i dzieci I Komunijnych będzie w sobotę 13.05 o godz. 17.00. również w sobotę prosimy rodziców o posprzątanie kościoła na tę uroczystość.

 

6. I Komunia święta będzie: w Kobylnicy w sobotę 13 maja o godz. 10.00 i 12.00, 

w Sierakowie w niedzielę 14 maja o godz. 10.30

 

7. W czwartek 11.05 zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa Ordynariusza odprawiona zostanie o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Duchu św. w intencji obrad II synodu diecezjalnego oraz parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

8. Biuro Podróży Euro-Tours ze Słupska organizuje pielgrzymkę do Włoch 

w terminie 06-14.08.2017. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. 

 

9. W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński: 

Adrian Borkowski i Agnieszka Skrzypek z Bolesławic – zap. III

Artur Pacek ze Słupska i Aleksandra Bujno z Głobina – zap. II

Piotr Lubecki z Widzina i Barbara Mazur ze Słupska – zap. II

Kamil Kossowski i Aleksandra Oleś z Lubawy – zap. II

 

Proboszcz

ks. Wojciech Pettke SDB

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2017

1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek IX Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia 

w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z najwspanialszym listem Boga do człowieka

 

2. Jutro 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo Majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30. Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

3. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmijmy szczególnie rodziny naszej parafii borykające się dramatyczną sytuacją materialną. 

 

4. 7. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. 

 

5. W środę 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to święto państwowe. Msze święte według rozkładu niedzielnego. 

 

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 

W czwartek modlimy się do Chrystusa Wiecznego Kapłana o powołania z naszej parafii. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, a o 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, Pierwsza sobota miesiąca to dzień poświęcony Niepokalanej. 

O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

7. Bardzo serdecznie zapraszamy małżeństwa i mężczyzn na dni rekolekcyjne „Inwazja Nieba” od 05-07 maja w Kobylnicy. Prowadzącym jest ks. dr Maciej Sarbinowski SDB. Pierwsze spotkanie w Gminnym Centrum Kultury 

i Promocji w Kobylnicy w piątek 05 maja o 19.00. bliższe informacje 

w gablocie, na ulotkach i na stronie internetowej naszej parafii. 

 

8. W następną niedzielę z racji I niedzieli miesiąca w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca .

 

9. W tym roku I Komunia święta będzie: w Kobylnicy w sobotę 13 maja o godz. 10.00 i 12.00, w Sierakowie w niedzielę 14 maja o godz. 10.30

 

10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa 

i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

11. Biuro Podróży Euro-Tours ze Słupska organizuje pielgrzymkę do Włoch 

w terminie 06-14.08.2017. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. 

 

12. W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński: 

Wojciech Kucharski z Kobylnicy i Justyna Dziekanowska z Łosina – zap. III

Krystian Dąbrowski i Bambrowicz Agata z Poznania – zap. III

Bartosz Jankowski z Kobylnicy i Maria Sroka z Czchowa – zap. III

Adrian Borkowski i Agnieszka Skrzypek z Bolesławic – zap. II

Artur Pacek ze Słupska i Aleksandra Bujno z Głobina – zap. I

Piotr Lubecki z Widzina i Barbara Mazur ze Słupska – zap. I

Kamil Kossowski i Aleksandra Oleś z Lubawy – zap. I

 

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności Alicja Pliszka lat 68 ze Słupska 

i Kazimierz Kublik lat 68 z Kobylnicy. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23.04.2017

1. Dzisiejsza Niedziela poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście – Bądźcie świadkami miłosierdzia” – wzywał nasz rodak św. Jan Paweł II. To wołanie Papieża Polaka stanowi wielkie zadanie dla każdego z nas wierzących.

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie wszystkich na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w naszej świątyni. 

 

3. Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej obchodzi dzisiaj swoje święto patronalne. Skarbonki z jałmużną wielkopostną prosimy złożyć przy ołtarzu. 

 

4. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Niech nie zabraknie głosu Kościoła w naszych domach.

 

5. Z serca pragniemy podziękować Wspólnocie Salezjanów Współpracowników za pomalowanie ścian i odświeżenie wnętrza naszej świątyni.

 

6. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

7. W czwartek, 27 kwietnia o godzinie 18.30 w Sanktuarium Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Słupsku zostanie odprawiona Msza Święta z cyklu spotkań mężczyzn, którzy na zakończenie zostaną zawierzeni w opiekę 

św. Józefa. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. Bardzo serdecznie zapraszamy małżeństwa i mężczyzn na dni rekolekcyjne „Inwazja Nieba” od 05-07 maja w Kobylnicy. Prowadzącym jest ks. dr Maciej Sarbinowski SDB. Pierwsze spotkanie w Gminnym Centrum Kultury 

i Promocji w Kobylnicy w piątek 05 maja o 19.00

 

9. W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński: 

Piotr Lenarcik i Małgorzata Mettel z Poznania – zap. III

Wojciech Kucharski z Kobylnicy i Justyna Dziekanowska z Łosina – zap. II

Krystian Dąbrowski i Bambrowicz Agata z Poznania – zap. II

Bartosz Jankowski z Kobylnicy i Maria Sroka z Czchowa – zap. II

Adrian Borkowski i Agnieszka Skrzypek z Bolesławic – zap. I

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16.04.2017

1. „Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał”. Niech radość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa napełnia nasze serca światłem nowego życia. Z okazji Świąt Wielkanocnych, jako Salezjanie posługujący w Parafii Kobylnica składamy całej wspólnocie parafialnej i wszystkim drogim gościom najserdeczniejsze życzenia pokoju serca i wytrwałości w dążeniu do zbawienia. Niech ten święty czas zwycięstwa życia nad śmiercią będzie pełen radości, miłości i pokoju. 
 
2. Pragnę z serca podziękować:
- kapłanom Ryszardowi, Januszowi i Adamowi za posługę sakramentalną 
i zaangażowanie, ministrantom, Salezjanom Współpracownikom, młodzieży 
z Ruchu Światło – Życie, panom organistom, wspólnocie Żywego Różańca, wszystkim, którzy włożyli trud i serce w przygotowanie naszych świątyń 
i dekoracji. 
 
3. (w Sierakowie) składamy serdeczne podziękowanie na ręce Pana Komendanta OSP 
z Sierakowa dla wszystkich strażaków, którzy podjęli straż przy grobie Pańskim. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi waszej ofiarnej służbie dla naszej społeczności.
 
4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Mszę św. poranną 
o godz. 6.00 z procesją eucharystyczną. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 
w Kobylnicy. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych – poniedziałek Msze św. wg rozkładu niedzielnego.
 
5. We wtorek 18 kwietnia o godz. 17.00 w kościele w Kobylnicy ks. biskup Krzysztof Zadarko udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy rodziców i wszystkich drogich parafian na tę uroczystość. 
 
6. Za tydzień 23 kwietnia będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. 
O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Jest to patronalny dzień Caritas Polska. Do kościoła przynosimy skarbonki z jałmużną postną, które były rozprowadzane w Wielkim Poście.
 
7. W najbliższym czasie w związek małżeński pragną wstąpić: 
Piotr Lenarcik i Małgorzata Mettel z Poznania – zap. II
Wojciech Kucharski z Kobylnicy i Justyna Dziekanowska z Łosina – zap. I
Krystian Dąbrowski i Bambrowicz Agata z Poznania – zap. I
Bartosz Jankowski z Kobylnicy i Maria Sroka z Czchowa – zap. I 
 
8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Hieronim Żulewski lat 88 
z Sierakowa i Barbara Liszkowska lat 69 z Kobylnicy. 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 
Proboszcz
Ks. Wojciech Pettke SDB

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 09.04.2017

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. odbywa się poświecenie palm. rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. 

 

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek  na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościołów

 

3. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:

Sierakowo – w poniedziałek od 17.30 – 18.00, po spowiedzi Msza św.

Kobylnica – we wtorek i środę od 17.30 – 18.00 

 

4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki wiernych. 

 

5. W najbliższym czasie w związek małżeński pragną wstąpić: 

Mateusz Durka z Gardny Wlk. i Joanna Płaszczyk z Kobylnicy – zap. II

Piotr Lenarcik i Małgorzata Mettel z Poznania – zap. I

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Kobylnicy:

1. W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 22.00. 

 

2. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 15.00 (spowiedź św. od 15.00 – 16.00)

 

3. W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna!

 

4. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 20.30. 

 

5. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

Kobylnica – 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00 

(w tym czasie okazja do spowiedzi św.) 

Bolesławice – 10.00; Widzino – 10.30; Łosino – 11.00; Sierakowo – 11.30

 

6. Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się w Kobylnicy o godz. 21.00 – czyli po zapadnięciu zmroku. Jest to najważniejsza liturgia roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece. Liturgia kończy się procesją rezurekcyjną.

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Sierakowie:

7. Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 18.30; 

Wielka Sobota – godz. 21.00 z procesją rezurekcyjną.

 

8. Rozkład Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

 

Kobylnica: 6.00 – z procesją eucharystyczną; 9.00, 10.30, 12.00

Łosino – 9.00; Sierakowo – 10.30; Bolesławice – 12.00

 

NIE BĘDZIE MSZY ŚW. 

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA W KOBYLNICY O GODZ. 7.00 i 18.00 

 

Rozkład adoracji przy ciemnicy i Grobie Pańskim:

 

Wielki Czwartek:

Od 20.00 – 22.00 – Młodzież Ruchu Światło-Życie i wszyscy wierni

 

Wielki Piątek 

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież klas gimnazjalnych

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 20.00 – 22.00 – Młodzież Ruchu Światło-Życie i wszyscy wierni

 

Wielka Sobota:

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież klas gimnazjalnych

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 18.00 – 20.30 – wszyscy wierni

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 02 KWIETNIA 2017

1. . Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze 

w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach

 

2. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym.

 

3. Dzisiaj 02 kwietnia rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam na wielkopostnych drogach. Z tej okazji zapraszamy na apel papieski do naszej świątyni na godz. 20.00. Podczas apelu będzie okazja uroczyście złożyć deklarację Duchowej Adopcji z okazji Dnia Świętości Życia.

 

4. Ofiary do puszek w dniu dzisiejszym są przeznaczone jako dar wielkopostny naszej parafii na pomoc dla dzieci i młodzieży z salezjańskiego oratorium 

w Damaszku. Z serca składamy podziękowanie za wszelką pomoc.

 

5. W dniu jutrzejszym swoje imieniny obchodzi nasz współbrat ksiądz Ryszard Świrydziuk. Dostojny Solenizant odprawi Mszę św. imieninową o godz. 18.00. jest to piękna okazja podziękować Bogu za osobę księdza Ryszarda.

 

6. W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele próba liturgii sakramentu bierzmowania dla młodzieży, która w tym roku przystępuje do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

7. W piątek 08 kwietnia zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 spod kościoła. Prosimy o zabranie zapalonych świec. Włączmy się w tę modlitwę wielkopostną dając świadectwo naszej wierności Chrystusowi.

 

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek. W czwartek o 17.30 nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. W I piątek odwiedziny chorych od 9.00, 

o 16.30 droga krzyżowa i okazja do spowiedzi dla dzieci. O 17.30 nie będzie drogi krzyżowej dla starszych!. Msza św. o godz. 18.00 z okazją do spowiedzi. Droga Krzyżowa dla starszych o 20.00 ulicami Kobylnicy.

 

9. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy w Kościele Wielki Tydzień. To czas bezpośredniego przygotowania serca na wydarzenia zbawcze męki, śmierci 

i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy św.

 

10. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek  na kwiaty do Bożego Grobu 

i świąteczny wystrój kościołów

 

11. (w Sierakowie) W tym roku w sprawie wystroju naszego kościoła proszę o kontakt 

z ks. Januszem. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Niech Bóg w swoim miłosierdziu stokrotnie wynagradza wam wszystkim za wszelkie dary duchowe i materialne dla naszej wspólnoty parafialnej.

 

13. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

14. W najbliższym czasie w związek małżeński pragną wstąpić: Mateusz Durka 

z Gardny Wlk. i Joanna Płaszczyk z Kobylnicy – zap. II

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 MARCA 2017

1. Trwają nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, znajdujmy czas na tę piękną staropolską modlitwę. Okazja do Spowiedzi św. w czasie Wielkiego Postu na każdej Mszy św. wieczornej w Kobylnicy. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni.

 

2. W piątek 31 marca miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników oraz wszystkich czcicieli św. Jana Bosko na Mszę św. o godz. 18.00. Wówczas także spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

3. W dniu 01 kwietnia pierwsza sobota miesiąca, dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo o 17.30.

 

4. W niedzielę 02 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze. W tym dniu zapraszamy na apel do naszej świątyni na godz. 20.00

 

5. W poniedziałek 03 kwietnia  swoje imieniny obchodzi nasz współbrat ksiądz Ryszard Świrydziuk. Dostojny Solenizant odprawi Mszę św. imieninową o godz. 18.00. jest to piękna okazja podziękować Bogu za osobę księdza Ryszarda.

 

6. W następną niedzielę, odpowiadając na apel księdza rekolekcjonisty będziemy zbierać ofiary do puszek jako dar naszej parafii na pomoc dla dzieci 

i młodzieży z salezjańskiego oratorium w Damaszku. Polecamy to dzieło miłosierdzia.

 

7. Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

8. Z okazji Dnia Świętości Życia Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej organizuje całoroczną akcję charytatywną „Pielucha dla malucha”. Można się w nią włączyć 

w sposób duchowy przez przystąpienie do duchowej adopcji lub w sposób materialny wspierając dzieci w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Szczegóły na stronie internetowej: www.nadziejemam.pl i na plakacie przed kościołem. Zapraszamy serdecznie.

 

9. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Mateusz Durka 

z Gardny Wlk. i Joanna Płaszczyk z Kobylnicy – zap. I

 

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Agnieszka Bemowska lat 48 

z Kończewa i Wiktoria Kozioł lat 90 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek …

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2017

1. Wielki Post to święty czas nawrócenia. Przemiana życia ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych rekolekcjach i nabożeństwach: drodze krzyżowej i gorzkich żalach.
 
2. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych i o 19.00 dla młodzieży; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie 
w czwartki przed Mszą św. o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.
 
3. W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy ks. Macieja Sarbinowskiego salezjanina, duszpasterza środowisk akademickich z Lądu nad Wartą, który umocni nas słowem 
i świadectwem wiary. Niech Dobry Bóg błogosławi mu w trudzie głoszenia Słowa Bożego. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie, 
w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 
4. Na czas rekolekcji w naszej parafii w dniach 20-22 marca (od poniedziałku do środy) kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 
5. Jutro w Kościele obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Opiekuna Pana Jezusa, który jest Patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Jest on również patronem dobrej śmierci. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wszystkich mężczyzn, ojców rodzin i mężów z naszej parafii.
 
6. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. 
 
7. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha w nawróceniu. 
 
8. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece paschalne „Płomień nadziei”. Koszt świecy 5 zł.
 
9. Spotkanie egzaminacyjne dla TEGOROCZNCZNYCH kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek 23 marca o godzinie 17.00 w Oratorium. Należy przygotować się zgodnie z informacjami podanymi na ostatnim spotkaniu miesięcznym. Obecność obowiązkowa.
 
10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Aleksy Maroszek lat 69 z Sierakowa.
 
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 
Proboszcz
Ks. Wojciech Pettke SDB 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2017

1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na Ewangelię o przemienieniu na górze Tabor. Modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do wszystkich narodów świata.

 

2. Zbierane dzisiaj ofiary do puszek są przeznaczone na wsparcie Krajowego Funduszu Misyjnego. Za wszelką pomoc serdeczne „Bóg zapłać”.

 

3. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych i o 19.00 dla młodzieży; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

4. Dzisiaj o godz. 17.30 w czasie Gorzkich Żali modlimy się za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Niech nasza modlitwa za bliźnich będzie ofiarą miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy. 

 

5. Za tydzień w III Niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca rozpoczną się 

w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże wygłosi ks. mgr Maciej Sarbinowski salezjanin, duszpasterz środowisk akademickich z Lądu nad Wartą. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest w gablocie, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

6. Na czas rekolekcji w naszej parafii w dniach 20-22 marca (od poniedziałku do środy) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

7. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i Don Bosko. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego 

i mocy Ducha w nawróceniu. 

 

8. Zapraszamy na Wielkopostne Czuwanie Młodych w dniu 1 kwietnia (sobota), 

o godz. 20.00 w kościele pw. św. Józefa w Słupsku

 

9. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. 

 

10. W zakrystii są do nabycia świece paschalne „Płomień nadziei”, z którymi przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty aby zapalić je od paschału. Kupując je włączamy się w wielkie dzieło pomocy potrzebującym. Koszt świecy 5 zł.

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05 marca 2017

1. Od Środy Popielcowej trwa w Kościele Polskim wielkopostna akcja trzeźwości. Niech ta forma ascezy pokutnej będzie również naszym udziałem.

 

2. W Wielkim Poście zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa 

w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych i o 19.00 dla młodzieży; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

3. Od poniedziałku 06 marca rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci ze szkoły 

w Kobylnicy i w Kończewie. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest 

w gablocie, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

4. W środę 8 marca Dzień kobiet. Z tej okazji składamy wszystkim naszym drogim parafiankom serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.

 

5. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z modlitwą ekspiacyjną za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Włączmy się w ten nurt modlitwy prosząc o nawrócenie i Miłosierdzie Boże dla nich.

 

6. Jest to również niedziela misyjna. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

 

7. W III Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże wygłosi ks. mgr Maciej Sarbinowski salezjanin, duszpasterz środowisk akademickich z Lądu nad Wartą. Zapraszamy serdecznie wszystkich drogich parafian.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 

9. Zapraszamy do pobrania skarbonek postnych, w których przez okres postu można odłożyć jałmużnę dla potrzebujących. Będziemy zbierać je w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia. 

 

10. Zapraszamy na Wielkopostne Czuwanie Młodych w dniu 1 kwietnia (sobota), 

o godz. 20.00 w kościele pw. św. Józefa w Słupsku

 

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Katarzyna Fediuk lat 96 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 
Proboszcz
Ks. Wojciech Pettke SDB

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 lutego 2017

1. Dzisiaj ostatnia niedziela okresu zwykłego przed Wielkim Postem. 

 

2. We wtorek 28 lutego ostatni dzień miesiąca i wspomnienie św. Jana Bosko, po Mszy św. w intencji dobrodziejów parafii spotkanie Salezjanów Współpracowników na plebanii. Również we wtorek o 18.00 Msza św. i spotkanie dla bierzmowanych.

 

3. 01 marca przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Powszechnym okres 40 dni Wielkiego Postu. Znak posypania głowy popiołem jest przypomnieniem dla każdego wierzącego o naszej nicości przed Bogiem. Bóg zaprasza nas do nawrócenia dając nam święty czas postu. Niech nie będzie to czas zmarnowany.

 

4. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu pokarmów. Powstrzymajmy się też w czasie Wielkiego Postu od hucznych zabaw 

i dyskotek. 

 

5. 01 marca przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

 

6. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się w Kościele Polskim tydzień modlitw 

o Trzeźwość Narodu.

 

7. Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane wg następującego rozkładu: 

w Kobylnicy o 9.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.15.

 

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. W I piątek odwiedziny chorych od 9.00, o 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci, o 17.30 dla starszych, a o 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży. W I sobotę o 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. 

 

9. W sobotę 04 marca uroczystość św. Kazimierza królewicza.

 

10. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych, o 19.00 dla młodzieży; w Łosinie 

w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki o 16.00 przed Mszą św. Gorzkie Żale 

w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

(Sierakowo)

11. Spotkanie rodziców i dzieci I komunijnych w czwartek 02 marca po drodze krzyżowej i Mszy św. o godz. 16.00

 

12. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. 

 

1. Rekolekcje dla dzieci ze szkoły w Kobylnicy i w Kończewie będą w dniach od 06-08 marca. Rekolekcje dla starszych rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca. Słowo Boże będzie głosił ks. Maciej Sarbinowski salezjanin, duszpasterz z WSD TS z Lądu nad Wartą. Serdecznie zapraszamy.

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LUTEGO 2017

1. „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” – Pan Jezus zaprasza każdego z nas aby kroczyć ku doskonałości zachowując Jego naukę. 

 

2. W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto to jest okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy jako pasterzowi całego Kościoła. Niech nie zabraknie w naszych sercach modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. 

 

3. W czwartek adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie o 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 

4. Również w czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. do sanktuarium św. Józefa w Słupsku w intencji wszystkich mężczyzn 

 

5. W dniach od 19 do 26 lutego, z okazji 70-tej rocznicy wystawienia Najświętszego Sakramentu i przybycia sióstr Klarysek do Słupska, będą miały miejsce misje w kościele pw. św. Ottona. Codzienne nabożeństwa misyjne o godzinie 09:30 i 19:00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Za wszelką dobroć serca niech Bóg wszystkim wam błogosławi 

 

7. Zbliża się Wielki Post. Rekolekcje dla dzieci ze szkoły w Kobylnicy i w Kończewie będą w dniach od 06-08 marca. Rekolekcje dla starszych rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca. Już teraz serdecznie zapraszamy do modlitwy i refleksji.

 

8. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Damian Jóźwiak i Jolanta Szreder z Łosina – zap. II

 

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Lucjan Sarosiek lat 84 z Kobylnicy. 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LUTEGO 2017

1. „Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” – Chrystus przypomina w kazaniu na górze o co tak naprawdę toczy się nasza codzienna walka duchowa. Niech pragnienie życia w domu Ojca rozpala w nas na nowo wiarę, nadzieje i miłość.

 

2. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek o 17.30

 

3. W piątek 17 lutego po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy na wieczór chwały i modlitwę uwielbienia w naszym kościele.

 

4. W dniach od 19 do 26 lutego, z okazji 70-tej rocznicy wystawienia Najświętszego Sakramentu i przybycia sióstr Klarysek do Słupska, będą miały miejsce misje w kościele pw. św. Ottona. Codzienne nabożeństwa misyjne o godzinie 09:30 i 19:00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Niech głos Kościoła będzie obecny w naszej codzienności. Za wszelką dobroć serca niech Bóg wszystkim wam błogosławi 

 

6. Zbliża się Wielki Post. Rekolekcje dla dzieci ze szkoły w Kobylnicy i w Kończewie będą w dniach od 06-08 marca. Rekolekcje dla starszych rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca. Już teraz serdecznie zapraszamy do modlitwy i refleksji.

 

7. W tym roku bierzmowanie w naszej parafii będzie po Świętach Wielkanocnych we wtorek 18 kwietnia o godz. 17.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Krzysztof Zadarko

 

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 14.08 - 23.08.2017. Wszelkie informacje u ks. Krzysztofa Tuska: mail: tusk.krzysztof@gmail.com

 

9. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Damian Jóźwiak i Jolanta Szreder z Łosina – zap. I

 

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew Kiepuszewski lat 68 z Kobylnicy i Wiesława Kowalczyk lat 45 z Kończewa. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 LUTEGO 2017

1. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zaprasza nas byśmy byli solą ziemi i światłem świata. Niech to wezwanie mobilizuje nas do wiary świadectwa w naszym życiu codziennym.

 

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Z tej okazji o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne w naszej świątyni. 

 

3. Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem w adoracji Najświętszego Sakramentu 

w czwartek 09 lutego o godz. 17.30

 

4. W sobotę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień Chorych. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich chorych 

i cierpiących. W tym dniu o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i starszych naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. wszystkich jej uczestników zapraszamy na plebanię.

 

5. Modlitwa uwielbienia Pana Jezusa i wieczór chwały w naszym kościele będą 

w trzeci piątek miesiąca 17 lutego o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.

 

6. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. Za wszelkie dobro składamy z serca podziękowanie wraz z darem modlitwy i wdzięczności.

 

7. W tym roku bierzmowanie w naszej parafii będzie po Świętach Wielkanocnych we wtorek 18 kwietnia o godz. 17.00

 

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje w terminie 14.08 - 23.08.2017. wszelkie informacje u ks. Krzysztofa Tuska: mail: tusk.krzysztof@gmail.com

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2017


 

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. 


2. We wtorek, 31 stycznia w naszej parafii Uroczystość Św. Jana Bosko, ojca 

i nauczyciela młodzieży, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Zapraszamy wszystkich drogich parafian na uroczyste nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko 

o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00, podczas której Salezjanie Współpracownicy odnowią swoje przyrzeczenia. 


3. Również we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania.


4. W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszej parafii będą odprawione wg nast. rozkładu: Kobylnica – godz. 9.00 i 18.00; Łosino – godz. 17.00; Sierakowo – godz. 18.00.


5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych w naszej świątyni.


(Sierakowo) 

6. Po Mszy św. o godz. 18.00 w Sierakowie spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu dekoracji w kościele w Sierakowie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00


7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 

W czwartek nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego Kapłana o godz. 17.30 

w Kobylnicy.


8. Z racji święta Ofiarowania Pańskiego miesięczne spotkanie dla ministrantów 

i rodziców odbędzie się tydzień później w czwartek 9 stycznia po Mszy św. o 18.00


9. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci, wcześniej możliwość spowiedzi św. O 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa 

i Msza św. z okazją do spowiedzi dla młodzieży i starszych. 


10. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanej o 17.30. Serdecznie zapraszamy.


11. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, 

a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne 


12. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Za te szczególne chwile modlitwy 

i spotkań z wami, drodzy bracia i siostry oraz za wszelkie dobro, jakiego doznajemy w naszej parafii w imieniu wszystkich kapłanów składam serdeczne podziękowanie. 


13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Stanisław Skiba lat 66 z Kobylnicy 

i Jan Chylewski lat 88 z Kończewa. 


 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 08.01.2017

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele okres Bożego Narodzenia. Chrystus przyjmując chrzest rozpoczyna publiczną działalność 

i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, pamiętajmy także 

o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni Bogiem.

 2. Drodzy Bracia i Siostry, trwa wizyta kolędowa. Gdyby zdarzyło się 

z różnych przyczyn że kapłan nie zawitał do jakiejś rodziny, bardzo proszę 

o zgłoszenie tej sytuacji telefoniczne lub do kancelarii i jeżeli będzie takie życzenie, spokojnie ustalimy termin kolędy.

 3. Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy 

i piątki od godz. 9.30-10.00 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia jest przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 4. Odwiedziny chorych w piątek 13 stycznia od godz. 9.00

 5. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele remontowe parafii. 

 6. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożej Dzieciny. 

 7. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności Jan Gosławski lat 66 

z Kończewa i Łukasz Gurgun lat 31 z Kobylnicy – wieczny odpoczynek …

 8. Rozkład kolędy w tym tygodniu jest następujący:

 09.01 – poniedziałek ŁOSINO: ul. Główna, 

 10.01 – wtorek WIDZINO: ul. Główna, Prosta, Polna

 11.01 – środa WIDZINO: ul. Kolejowa, Rzeczna, Krzywa, Krótka, 

 12.01 – czwartek BOLESŁAWICE: Wiśniowa, Morelowa, Śliwkowa, Czereśniowa, Kolorowa, Tęczowa

 13.01 – piątek ul. Słupska, Sosnowa, Brzozowa, Jodłowa, Leśna, Bukowa, Akacjowa,

 14.01 – sobota KOBYLNICA: Chabrowa, Toskańska, Szczecińska, 

Prof. Poznańskiego

 Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK 01.01.2012

1. Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2017 roku – błogosławi i udziela swej mocy za wstawiennictwem Maryi Bożej Rodzicielki.

 

2. Dzień dzisiejszy – jest również z ogłoszony Światowym Dniem Modlitw o Pokój. W naszych modlitwach pamiętajmy więc i o tej ważnej dla wszystkich intencji. 

 

3. Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Różańca św. po mszach św. 

w kościołach naszej parafii, a o 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne.

 

4. Od poniedziałku 02 stycznia rozpoczynamy kolędę w Kończewie. Szczegółowy plan na 2 tygodnie jest podany w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. 

 

5. Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy 

i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana w czwartek o godz. 8.30 

i na Mszę św.

 

7. W piątek, 06.01.2017 uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w tym dniu według rozkładu niedzielnego. Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. 

 

8. Ponieważ jest to I piątek miesiąca, z racji Uroczystości Trzech Króli będziemy odwiedzać chorych w następnym tygodniu, w piątek 13 stycznia od godz. 9.00

 

9. Również w piątek 06 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy ministrantów i rodziców na spotkanie opłatkowe z ks. opiekunem na plebanii.

 

10. W I sobotę miesiąca dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O 8.30 nabożeństwo i Msza św. ku Jej czci.

 

11. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności Zenon Ludwisiak lat 72 z Sierakowa i Alina Basiukiewicz lat 58 z Kobylnicy – wieczny odpoczynek …

 
PROBOSCZC
Ks. Wojciech Pettke SDB 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2016

1. W święty czas Narodzenia Pańskiego łamiąc się białym opłatkiem pragniemy, wraz z księżmi pracującymi w naszej parafii, złożyć Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia Mocy Ducha, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Maryi i św. Józefa na drodze waszego życia.

 

2. Pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy podjęli się trudu pomocy 

w przygotowaniu świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii. Szczególne podziękowanie składam moim współbraciom ks. Ryszardowi, Januszowi 

i Adamowi za posługę kapłańską. 

 

3. (na filiach) serdeczne podziękowanie kieruję do mieszkańców Kończewa Wsi, Łosina i Bolesławic za piękne dekoracje naszych miejsc wspólnej modlitwy. Niech Boże Dziecię błogosławi wam stokrotnie.

 

4. Msze święte w dzisiaj będą odprawiane wg następującego rozkładu:

Kobylnica: 9.00, 10.30, 12.00, - Łosino: 9.00, - Sierakowo: 10.30, - Bolesławice: 12.00, Nie ma Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy!!!

 

5. W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto 

św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny. 

 

6. We wtorek, środę i czwartek po świętach Msze św. będą rano, o godz. 9.00!!!. We wtorek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła. Na Mszy o godz. 9.00 zgodnie 

z prastarą tradycją poświęcenie wina.

 

7. Również we wtorek 27 grudnia zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie wigilijne na plebanii. 

 

8. W piątek 30 grudnia Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. 

o godz. 18.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla wszystkich małżeństw naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

 

9. W sobotę 31 grudnia zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30 w naszym kościele.. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

10. W tym roku kolędę rozpoczniemy od 02 stycznia 2017. Rozkład kolędy został umieszczony w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii. 

 

11. Na czas kolędy Msza św. w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy 

i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. 

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

4 NIEDZIELA ADWENTU – 18 GRUDNIA 2016

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc dla Domu dziecka w Gruzji, który prowadzi ks. Witold Szulczyński salezjanin. Za każdy dar naszej parafii dla tego dzieła składamy serdeczne podziękowanie. Poniżej konto, na które można indywidualnie pomóc:

Ks. Witold Szulczyński – Caritas Gruzja

ING Bank Śląski. Nr: 61 1050 1445 1000 0092 1827 1824

2. Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę. 

3. W środę 21 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy strojeniu naszego kościoła.

4. W tym tygodniu wyjątkowo w piątek 23 grudnia o godz. 18.00 Msza św. i ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie dla bierzmowanych. Obecność obowiązkowa. Będzie to również Msza św. imieninowa ks. Adama Piotrowskiego, salezjanina pracującego w naszej parafii, który obchodzi swoje imieniny 24 grudnia. To piękna okazja by podziękować Bogu za posługę ks. Solenizanta w naszej wspólnocie.

5. W sobotę 24 grudnia o godz. 8.30 ostatni dzień Nowenny do Bożego Narodzenia. Msza św. Roratnia o godz. 9.00. Miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Msza św. zbiorowa we wszystkich złożonych intencjach. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00

6. W tym dniu Wieczerzą Wigilijną rozpoczynamy czas Świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznijmy Wigilię modlitwą w rodzinie, odczytaniem Ewangelii św. Łukasza 

o narodzeniu Pana Jezusa. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie tradycyjnych postnych potraw, a po posiłku wspólnego śpiewania kolęd .

7. Pasterki w naszej parafii będą odprawiane w następujących godzinach:

- 21.00 – Sierakowo, Łosino, Bolesławice

- 23.00 – Kobylnica

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są również przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

8. W niedzielę 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w nast. godzinach:

- Kobylnica – 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino – 9.00, - Sierakowo – 10.30, - Bolesławice – 12.00

Nie będzie Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy!

9. W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto 

św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

10. Organizujemy świąteczne dary dla osób najbardziej potrzebujących. w naszej parafii. Akcję prowadzą Salezjanie Współpracownicy. Dary można złożyć na plebanii do 21 grudnia.

11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

12. W tym roku kolędę rozpoczniemy od 02 stycznia 2017. Rozkład kolędy został umieszczony w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii. 

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Józef Kisiel lat 87 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

3 NIEDZIELA ADWENTU – 11 GRUDNIA 2016

1. W 3 niedzielę Adwentu rozpoczynamy tydzień modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Polecajmy w modlitwie nasze rodziny, które są przecież pierwszym, podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. 

 2. Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 18.00 w tygodniu, a dzieci we wtorki i piątki o 16.30. Niech czas adwentowego oczekiwania odnawia w nas wszystkich żywą więź z Bogiem.

 3. Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę. 

 4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę na ołtarzu Ojczyzny.

 5. W piątek, 16 grudnia o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana do 24 grudnia przed każdą wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy.

 6. Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 7. Mając w pamięci ks. Witolda Szulczyńskiego, który prowadzi dom dziecka 

w Gruzji, a który odwiedził nas w zeszłym roku, pragniemy przy okazji Świąt wspomóc to piękne dzieło. Dlatego w następną niedzielę 18 grudnia po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na ten cel. Za wszelkie dobro składamy serdeczne podziękowanie. Poniżej konto, na które można indywidualnie pomóc:

Ks. Witold Szulczyński – Caritas Gruzja

ING Bank Śląski. Nr: 61 1050 1445 1000 0092 1827 1824

 8. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe parafii. 

 9. Organizujemy świąteczne dary dla osób starszych chorych i samotnych w naszej parafii, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Akcję prowadzą Salezjanie Współpracownicy z naszej parafii. Dary można złożyć na plebanii do 21 grudnia.

 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności  lat  z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Proboszcz

ks. Wojciech Pettke SDB

2 NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2016

1. Dzisiaj, w II Niedzielę Adwentu pamięcią modlitewną obejmujemy naszych braci 

i siostry z Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 18.00 w tygodniu, a dzieci we wtorki i piątki o 16.30. Niech czas adwentowego oczekiwania odnawia w nas wszystkich więź z Bogiem przez Słowo Boże i żywe uczestnictwo w sakramencie pojednania i Eucharystii.

3. Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę. 

4.  We wtorek 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja biskupa. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie i sercu o wszystkich dzieciach naszej parafii.

5. W czwartek 08 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, myśli i pragnień. W naszym kościele Msze św. w tym dniu będą o godz. 9.00 i 18.00, w Sierakowie o godz. 16.00. zapraszamy na Apel Jasnogórski ku czci Najśw. Maryi Panny na godz. 20.30 w naszym kościele. 

6. Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, zapraszamy również do nabywania adwentowych świec Caritas.

7. Za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od was, drodzy składam z serca podziękowanie i zapewniam o pamięci w modlitwie.

8. Rozkład kolędy zostanie podany w niedzielę 18 grudnia w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii.

9. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności Robert Zieliński lat 53 z Bolesławic, Władysława Wieczorek lat 90 z Kobylnicy, Barbara Pilecka lat 70 z Łosina. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ogłoszenie w Sierakowie 

Informujemy że została podpisana umowa z wykonawcą okien w kościele 

w Sierakowie. Zebraną kwotę na okna wpłacono wykonawcy, prace będą ukończone w pierwszym kwartale 2017 roku. Również złożony został wniosek o dofinansowanie do Gminy na brakujące pieniądze. Planujemy w kwietniu zakończyć i rozliczyć 

tę inwestycję.

Proboszcz

ks. Wojciech Pettke SDB

I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2016

1. Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu. Wchodzimy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się 

w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. 

 

2. W naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje. Witamy ks. Dominika Chmielewskiego salezjanina i prosimy o głoszenie słowa i modlitwę. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem. 

 

3. W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu: 

- dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

- dla dzieci – wtorki i piątki o godz. 16.30

- w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00

Msza roratnia to szczególne czuwanie z Maryją, która prowadzi nas wszystkich do przeżywania cudu wigilijnej Nocy. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, 

a szczególnie dzieci z zapalonymi lampionami.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa najwyższego Kapłana. Ze względu na rekolekcje spotkanie miesięczne ministrantów i rodziców będzie 

w następnym tygodniu w czwartek 08 grudnia.

 

5. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Również w I piątek miesiąca Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Wcześniej możliwość spowiedzi św. Dla młodzieży 

i starszych spowiedź od godz. 17.30. 

 

6. W I sobotę o 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy wszystkich czcicieli. 

 

7. Wzorem lat ubiegłych dzisiaj na wszystkich Mszach św. będziemy święcili opłatki wigilijne, które po każdej Mszy św. będzie można wziąć do swoich domów. Przez cały Adwent w biurze parafialnym można się zaopatrywać w opłatki wigilijne. Za dobrowolną ofiarę za opłatki z serca dziękuję.

 

8. Są również w zakrystii do nabycia świece wigilijne Caritasu. Dochód z nich jak co roku jest przekazany na pomoc najbardziej potrzebującym. To piękne dzieło pomocy niech będzie również naszym udziałem. Zachęcamy do nabywania.

 

9. W imieniu Księdza Rektora pragnę podziękować za dar serca na WSD w Koszalinie. Zebrano przez kleryków kwotę 2 576,37 zł.

 

10. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

11. Tradycyjnie już zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

 

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Kazimierz Tutak lat 85 z Kończewa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


PROBOSZCZ
Ks. Wojciech Pettke SDB 

34 NIEDZIELA – 20 listopada 2016 - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Z tej okazji w dniu dzisiejszym o godz. 17.30 w kościele parafialnym zapraszamy serdecznie na uroczyste nabożeństwo przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dziś również w Kościele Powszechnym kończy się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

 

2. W naszej parafii witamy serdecznie alumnów WSD w Koszalinie, którzy podzielą się z nami świadectwem i słowem. Po Mszach św. zbierają ofiary do puszek na potrzeby Seminarium w Koszalinie. Za wszelkie dary serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

3. W poniedziałek 21 listopada swoje imieniny będzie obchodził ks. Janusz Wróblewski, salezjanin kapłan pracujący w naszej parafii. Solenizant odprawi Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00 w naszym kościele. Będzie okazja wyrazić wdzięczność i podziękować Bogu za jego posługę. Wszystkich zapraszamy.

 

4. Za tydzień 27 listopada – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będzie je głosił 

ks. Dominik Chmielewski salezjanin. Rozkład rekolekcji jest umieszczony 

na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem. 

 

5. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 

6. W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu: 

- dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

- dla dzieci – wtorki i piątki o godz. 16.30

- w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00

Msza roratnia to szczególne czuwanie z Maryją, która prowadzi nas wszystkich do przeżywania cudu wigilijnej Nocy. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, 

a szczególnie dzieci z zapalonymi lampionami.


7. Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej, 

a solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask 

i Bożego błogosławieństwa.

 

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Janina Krzaczkowska lat 84 z Kobylnicy

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

PROBOSZCZ

Ks. Wojciech Pettke SDB

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 LISTOPADA 2016

1. W dzisiejszą niedzielę przypada VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc dla kościołów ogarniętych szaleństwem wojny. Za wszelkie dary z serca „Bóg zapłać”.

2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św., w kościołach filialnych przed każdą Mszą św. niedzielną.

3. W piątek 18 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę i spotkanie z Chrystusem na wieczorze chwały.

4. W Przyszłą niedzielę 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela przed okresem Adwentu.

5. Również w przyszłą niedzielę 20 września będziemy gościć w naszej parafii alumnów WSD Koszalin, którzy podzielą się z nami słowem i modlitwą. Na cele seminarium diecezjalnego będą zbierane ofiary do puszek.

6. Adwent to czas radosnego przygotowania serc na przyjście Chrystusa. Zapraszamy do ożywienia wiary przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę i sakramenty święte we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy na Roraty i rekolekcje adwentowe.

7. W tym roku rekolekcje adwentowe rozpoczną się w I Niedzielę Adwentu 27 listopada. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się z nami ks. Dominik Chmielewski salezjanin. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

8. W poniedziałek 21 listopada swoje imieniny będzie obchodził ks. Janusz Wróblewski, salezjanin kapłan pracujący w naszej parafii. Solenizant odprawi Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00 w naszym kościele. Będzie piękna okazja wyrazić wdzięczność i podziękować Bogu za jego posługę. Wszystkich zapraszamy.

9. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

10. Z racji II niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

11. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności Kazimiera Gaj lat 87 i Natalia Sufryt z Kobylnicy, Ryszard Wójcik lat 64 z Widzina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

32. NIEDZIELA ZWYKŁA, 6 LISTOPADA 2016

1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 

w ramach nabożeństwa eucharystycznego wypominki za naszych wiernych zmarłych. Serdecznie zapraszamy. 

 

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny – darowanie kary za grzechy poprzez spełnienie warunków odpustu.

 

3. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. 

 

4. W środę 09 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

 

5. W piątek 11 listopada – Narodowe Święto odzyskania Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W tym dniu Msza św. w naszym kościele o godz. 8.00. 

Z okazji tej doniosłej uroczystości ks. biskup daje w tym dniu dyspensę od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

6. W przyszłą niedzielę 13 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie książeczek i miesięczne spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

7. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

8. W tym roku zapraszamy już teraz na rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w I Niedzielę Adwentu 27 listopada. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się z nami ks. Dominik Chmielewski salezjanin, jeden z najbardziej znanych 

i cenionych obecnie rekolekcjonistów i duszpasterzy. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i będzie podany w gablocie przed kościołem. 

 

9. Zapraszamy na Pierwszy Festiwal Pieśni Patriotycznych i Wojskowych do Słupska na Dziedziniec Muzeum Pomorza Środkowego w dniu 9 listopada w godz. od 17.00 do 20.00.

 

10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności Lucyna Ostrowska lat79 z Łosina.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 PAŹDZIERNIKA 2016

Uroczystość Poświęcenia kościołów w Kobylnicy w Sierakowie i w Łosinie

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość poświęcenia kościołów. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy i wspólnoty dla każdego z nas.

 

 1. W naszej parafii gościmy dzisiaj kleryków wraz z ks. opiekunem z WSD TS w Lądzie nad Wartą. Podzielą się z nami świadectwem życia i modlitwą. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek aby wspomóc to dzieło. Za każdy dar serca składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

 

 1. W poniedziałek 31 października ostatni dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. o 18.00 ucałowanie relikwii.

 

 1. We wtorek 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane w następującym porządku:

- Kobylnica – 7.00, 9.00, 10.30, 13.00 (na cmentarzu)

- Łosino – 9.00, Bolesławice – 9.00

- Sierakowo – 10.00 (na cmentarzu)

 

 1. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Do tego potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach Ojca św. Franciszka.

 

 1. W środę 02 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione będą w Kobylnicy o godz. 11.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.00

 

 1. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wspominać tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca. Zapraszamy.

 

 1. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

 1. W Wypominkach, modlimy się przez cały miesiąc za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. W naszym kościele wypominki codziennie przed każdą Mszą św. wieczorną.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. comiesięczne spotkanie dla rodziców i ministrantów. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej dla dzieci, a o 17.30 dla młodzieży i starszych.

 

 1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy wszystkich czcicieli.

 
 1. W następną niedzielę po Mszach św. w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

 1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, wszystkim solenizantom tego tygodnia i miłym gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

 1. W dniu 01.11 na terenie cmentarza w Kobylnicy Towarzystwo Opieki Paliatywnej ze Słupska będzie zbierać ofiary na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Za każdy dar serca serdeczne Bóg zapłać.

 

 Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke

30 NIEDZIELA ZWYKŁA –23 PAŹDZIERNIKA 2016

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się kolejny Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. 

 

2. Polecając opiece Matki Bożej Królowej Różańca św. młodzież, dzieci i rodziny całej naszej parafii zapraszamy na modlitwę różańcową. Różaniec dla starszych codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30, dla młodzieży w piątki o 19.00. W Sierakowie w czwartek o godz. 16.00

 

3. Zapraszamy dzieci i młodzież do radosnego spędzenia czasu w oratorium przy naszej parafii, które jest otwarte od wtorku do piątku w godz. od 17.00 – 19.00

 

4. W poniedziałek 24 dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. W naszym kościele o 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań Matce Bożej

 

5. W środę 26 października o godz. 18.30 spotkanie robocze Salezjanów Współpracowników na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W piątek 28 października o godz. 16.30 zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci z naszej parafii. W Sierakowie zakończenie w czwartek o godz. 16.00. 

Dla najbardziej wytrwałych będą nagrody.

 

7. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wyjątkowo w piątek 28 października o godz. 18.00. Obecność kandydatów obowiązkowa.

 

8. W przyszłą niedzielę 30 października będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia naszej świątyni.

 

9. Również w przyszłą niedzielę wzorem lat ubiegłych będziemy gościć w naszej parafii kleryków WSD TS w Lądzie nad Wartą. Podzielą się z nami świadectwem życia i modlitwą. Aby wspomóc to dzieło będą zbierane ofiary do puszek. 

 

10. W poniedziałek 31 października ostatni dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie 

św. Jana Bosko. Po Mszy św. o 18.00 ucałowanie relikwii. 

 

11. We wtorek 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane w następującym porządku:

- Kobylnica – 7.00, 9.00, 10.30, 13.00 (na cmentarzu)
- Łosino – 9.00,
- Bolesławice – 9.00
- Sierakowo – 10.00 (na cmentarzu)

 

12. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Do tego potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach Ojca św. Franciszka.

 

13. W środę 02 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione będą w Kobylnicy o godz. 11.00 

i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.00

 

14. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wspominać tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca. Zapraszamy.

 

15. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

16. W dniu 01.11 na terenie cmentarza w Kobylnicy Towarzystwo Opieki Paliatywnej ze Słupska będzie zbierać ofiary na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Za każdy dar serca serdeczne Bóg zapłać.

 

17. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Anna Kędzior lat 94 z Kończewa.
Wieczny odpoczynek …

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke SDB

29 NIEDZIELA ZWYKŁA –16 PAŹDZIERNIKA 2016

1. Dzisiaj mija 38 rocznica wyboru na stolicę Piotrową naszego wielkiego Rodaka Świętego papieża Jana Pawła II, a w sobotę 22 października wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. W czasie nabożeństwa różańcowego dzisiaj i w sobotę pragniemy zaprosić was wszystkich aby ponownie przybliżyć myśli i głębię nauczania Świętego Papieża Polaka.

2. Zapraszamy na modlitwę różańcową. Różaniec w naszym kościele dla starszych codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30, dla młodzieży w piątki o 19.00. W Sierakowie w czwartek o godz. 16.00

3. Zapraszamy dzieci i młodzież do radosnego spędzenia czasu w oratorium przy naszej parafii, które jest otwarte od wtorku do piątku w godz. od 17.00 – 19.00

4. Zachęcamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami do podjęcia tej służby Panu Jezusowi. Można zapisać się na zbiórce w poniedziałki, o godzinie 15.30 w Oratorium.

5. W środę 19 października przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszko, kapłana i męczennika, Zapraszamy na wspólną modlitwę Eucharystyczną o 18.00 aby uczcić naszego błogosławionego męczennika ostatniego wieku.

6. Na nabożeństwo z modlitwą uwielbienia i wieczorem chwały w naszym kościele zapraszamy w piątek 21 października po Mszy św. o godz. 18.00

7. Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich w modlitwie wypominkami i w ofierze Mszy św. zadbajmy również o miejsce spoczynku naszych bliskich.

8. Od dzisiejszej niedzieli ministranci naszej parafii rozprowadzają znicze. Zachęcamy do ich nabywania. Cały dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele wspólnoty ministranckiej.

9. Z serca składam podziękowanie za ofiary na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Zebrana kwota zostanie przekazana na konto fundacji papieskiej.

10. Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

11. W dniach 22-23 października 2016 miała odbyć się pielgrzymka do sanktuariów Warmii i Podlasia. Niestety, z powodu bardzo małej liczby zgłoszeń pielgrzymka się nie odbędzie. Zostanie zorganizowana w innym terminie.

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02 PAŹDZIERNIKA 2016

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy św. o godz. 9.00 w Kobylnicy oraz po mszach św. w kościołach i kaplicach filialnych zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 w Kobylnicy nabożeństwo Różańcowe. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30. dla młodzieży w piątki o godz. 19.00. W kościele w Sierakowie nabożeństwo różańcowe dla wszystkich w każdy czwartek o 16.00

 

3. Modlitwa Różańcowa dla mieszkańców ul. Chabrowej i sąsiednich ulic codziennie o 19.00 przy figurce Matki Bożej Niepokalanej na osiedlu.

 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana o godz. 17.30. Zapraszamy na Mszę św. i comiesięczne spotkanie ministrantów i rodziców z ks. opiekunem.

 

5. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, od 16.00 okazja do spowiedzi św. O 17.30 nabożeństwo i okazja do spowiedzi dla starszych. Dla młodzieży Msza św. i spowiedź o godz. 19.00

 

6. W piątek 07 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków Żywego Różańca zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00

 

7. Za tydzień w niedzielę 09 października br. będziemy obchodzić XVI Dzień Papieski Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!”. W całej Polsce przeprowadzane będą zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych. 

 

8. Również w niedzielę 09 października z okazji Dnia Papieskiego o godz. 20.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczysty apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II, największemu z rodu Polaków. 

 

9. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, niech w naszych domach nie zabraknie głosu ludzi Kościoła na temat spraw bieżących.

 

10. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. Ponieważ nie udało się jeszcze zebrać całkowitej kwoty 

na wkład własny za dach kościoła polecam tę sprawę życzliwej pamięci z serca dziękując za wszelkie dobro duchowe i materialne.

 

11. Wzorem lat ubiegłych od niedzieli 16 października do uroczystości Wszystkich Świętych ministranci z naszej parafii będą rozprowadzać znicze i lampki na groby naszych bliskich. Środki z akcji przeznaczone zostaną na cele ministranckie oraz wyposażenie oratorium.

 

12. W dniu 15 października na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie „Wielka Pokuta” za grzechy popełnione w Polsce. Wyjazd autokarem na to nabożeństwo organizuje Parafia św. Rodziny przy ul. Grottgera w Słupsku. Koszt przejazdu 120 zł, zapisy pod nr tel. 699 994 558 i 500 201 698. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. 

 

13. Parafia Mariacka w Słupsku organizuje wyjazd na Narodową pielgrzymkę Polaków do Włoch w terminie: 20.10. – 29.10.2016. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 3.10.2016 o godz.: 18:30 w salce na plebani przy ul. Dominikańskiej 1

 

14. W ostatni tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Grażyna Piekarska lat 60 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

OGŁOSZENIA SPECJALNE

 

1. Dzieci i młodzież zapraszamy do Oratorium przy naszej parafii, które będzie otwarte od wtorku do piątku. 

 

2. Zapraszamy również wszystkich dorosłych, którzy chcieliby się włączyć w dzieło wychowania i służby drugiemu człowiekowi do Wspólnoty Salezjanów Współpracowników. 

 

3. W dniach 21-23 października 2016 w naszej parafii organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia. Szczegółowe informacje podamy w następną niedzielę. Zapisy u ks. proboszcza. Zapraszamy.

 

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 WRZEŚNIA 2016

 

1. W czwartek 29 września obchodzimy święto Archaniołów Michała, Gabriela 

i Rafała. 

 

2. W piątek ostatni dzień miesiąca września, wspomnienie św. Jana Bosko, wielkiego patrona młodzieży. Zapraszamy wszystkich przyjaciół i sympatyków Ks. Bosko na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji dobrodziei i ofiarodawców naszej parafii. 

 

3. Również w piątek Msza św. i spotkanie organizacyjne o godz. 18.00 w naszym kościele dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

4. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanej o godz. 17.30

 

5. Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik. Szczególny czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych będą codziennie o godz. 17.30 – przed Mszą św. wieczorną. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30, a dla młodzieży w każdy piątek o godz. 19.00. W kościele 

w Sierakowie nabożeństwo różańcowe dla wszystkich w każdy czwartek o 16.00 – przed Mszą św.

 

6. Po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Za każdy dar składamy serdeczne podziękowanie.

 

(Sierakowo)

7. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kończewa do wspólnej modlitwy na poświęcenie nowego krzyża dzisiaj o godz. 14.00 w Kończewie.

 

8. Aby uporządkować teren wokół kościoła w Sierakowie tzn.: wytyczyć alejki wokół całego terenu, posadzić nowe krzewy, oraz odsłonić kościół trzeba było usunąć stary żywopłot i wyrównać ziemię pod nowe nasadzenia. I tutaj bardzo dziękuję wszystkim panom, którzy wykonali tę ciężką pracę dla dobra całej naszej społeczności. Chcemy również wymienić płot na posesji kościelnej od strony ulicy. Oczywiście do realizacji całego zadania pozostało jeszcze wiele do zrobienia ale ufam że systematycznie będziemy porządkować teren wokół naszego kościoła.

 

9. W niedzielę 02 października na Mszy św. o godz. 10.30 w Sierakowie w ramach kazania usłyszymy świadectwo przemiany życia Pana Jacka, który należy do wspólnoty AA przy naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

10. Rozpoczęliśmy remont dachu kościoła w Kobylnicy. Chcemy go zakończyć do końca października tego roku. Ponieważ do realizacji tej inwestycji konieczny jest wkład własny parafii wysokości 20 000,00 zł bardzo proszę wszystkich was 

o pamięć w modlitwie i pomoc materialną dla dokonania tego dzieła. Z serca składam staropolskie „Bóg zapłać” i zapewniam o darze modlitwy.

 

11. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wszelkiego dobra, a za wszelką pomoc duchową 

i materialną składamy z serca podziękowania.

 

12. W czwartek 29 września zapraszamy do sanktuarium św. Józefa w Słupsku na Mszę św. w intencji wszystkich mężczyzn, mężów, ojców i dziadków oraz ich zawierzenie opiece św. Józefa.

 

13. Parafia Mariacka w Słupsku organizuje wyjazd na Narodową pielgrzymkę Polaków do Włoch w terminie: 20.10. – 29.10.2016. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 3.10.2016 o godz.: 18:30 w salce na plebani przy 

ul. Dominikańskiej 1

 

Proboszcz

Ks. Wojciech Pettke

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 WRZEŚNIA 2016

1 Dzisiaj w Kościele Polskim rozpoczyna się VI Tydzień Wychowania. 

 

2 Nabożeństwo uwielbienia w piątek 16 września po Mszy św. o 18.00. serdecznie zapraszamy.

 

3 Zapraszamy 18 września na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy św. na pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W tym roku szkolnym I Komunia św. w Kobylnicy będzie w sobotę 13 maja 2017 o godz. 10.00 i 12.00

 

4 W Sierakowie I Komunia św. będzie w niedzielę 07 maja 2017 r. o godz. 10.00 Bliższe informacje na ten temat po uzgodnieniach z rodzicami, Panią katechetką 

i ks. Januszem.

 

5 Dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania Msza św. i spotkanie organizacyjne w piątek 30 września o godz. 18.00 w naszym kościele. Obecność obowiązkowa.

 

6 Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na pielgrzymkę do tronu Skrzatuskiej Pani. Wyjazd 

w niedzielę 18 września o godz. 5.00 rano sprzed kościoła w Kobylnicy. Zapisy 

w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu 50,00 zł. 

 

7 W dniach 23-25 września, na sali sportowej przy słupskim mechaniku (ul. Niedziałkowskiego) odbędą się rekolekcje o Bożym miłosierdziu. Rekolekcje poprowadzi ojciec Antonello Cadeddu. Zapisy na stronie http://sne.slupsk.pl/ 

 

8 Wczoraj w Kończewie dokonano niezbędnych przygotowań aby wymienić krzyż stojący u zbiegu ulic Głównej i Kolejowej. Stary krzyż został wyjęty a nowy, który ofiarowały nam siostry Klaryski ze Słupska będzie osadzony w sobotę 17 września. Z tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować na ręce Pana Roberta – sołtysa 

z Kończewa wszystkim panom, którzy pomogli w tych przygotowaniach oraz paniom, które zebrały kwotę ok. 1000,00 zł. Dzięki temu są środki na beton 

i uporządkowanie terenu wokół krzyża. Termin poświęcenia nowego krzyża zostanie podany w najbliższym czasie.

 

9 Szczególne podziękowanie wraz z darem modlitwy kieruję dla Pana Ryszarda Seemana za użyczenie sprzętu i dla Pana Święconka z Łosina za nieodpłatne udostępnienie dźwigu. 

 

10 W niedzielę 02 października na Mszy św. o godz. 10.30 w Sierakowie w ramach kazania usłyszymy świadectwo przemiany życia Pana Jacka, który należy do wspólnoty AA przy naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

11 Rozpoczęliśmy remont dachu kościoła w Kobylnicy. Chcemy go zakończyć do końca października tego roku. Ponieważ do realizacji tej inwestycji konieczny jest wkład własny parafii wysokości 20 000,00 zł bardzo proszę wszystkich was 

o pamięć w modlitwie i pomoc materialną dla dokonania tego dzieła. Z serca składam staropolskie „Bóg zapłać” i zapewniam o darze modlitwy.

 

12 Do nabycia w zakrystii są okolicznościowe kalendarze na nowy rok. Koszt jednego to 10,00 zł. Zachęcamy również do lektury Gościa Niedzielnego.

 

13 Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Łukasz Siwiec i Sylwia Nasierowska z Sierakowa – zap. II

 

14 W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Eugeniusz Buryło lat 79 z Kończewa i Lech Kołodyński lat 65 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 WRZEŚNIA 2016

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszach św. w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 w Kobylnicy nabożeństwo Eucharystyczne. Serdecznie zapraszamy.

 

2. W czwartek 8 września obchodzimy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”.

3. Również w czwartek 08 września rozpoczęcie roku ministranckiego na Mszy św. o 18.00, a po Mszy św. spotkanie z ks. Adamem Piotrowskim – opiekunem. Zapraszamy ministrantów i rodziców.

 

4. Zapraszamy również wszystkich chłopców z klas III, IV i V, którzy chcieliby pełnić służbę w szeregach ministrantów oraz ich rodziców na spotkanie z księdzem opiekunem ministrantów.

 

5. W następną niedzielę, 11 września rozpocznie się w Kościele Polskim VI Tydzień Wychowania. Z tej okazji dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I na Mszach św. w Kobylnicy o godz. 12.00 i w Sierakowie o godz. 10.30.

 

6. Zapraszamy 18 września na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy św. na pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

 

7. Dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania Msza św. i spotkanie organizacyjne w piątek 30 września o godz. 18.00 w naszym kościele. Obecność obowiązkowa.

 

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do tronu Skrzatuskiej Pani. Odpust diecezjalny Matki Bożej Skrzatuskiej odbędzie się w niedzielę, 18 września w Sanktuarium diecezjalnym w Skrzatuszu. Zapisy do 11 września włącznie w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu 50,00 zł. Wyjazd autokaru z naszej parafii 18 września o godz. 5.00 rano sprzed kościoła.

 

9. (Sierakowo)

W niedzielę 02 października na Mszy św. o godz. 10.30 w Sierakowie w ramach kazania usłyszymy świadectwo przemiany życia Pana Jacka, który należy do wspólnoty Anonimowych Alkoholików przy naszej parafii. Jest to żywe świadectwo że mimo trudów i upadków można uwolnić się od tego nałogu i żyć w wolności odzyskując swoją godność. Aby się podźwignąć potrzebna jest Wspólnota, która poda rękę i doda sił. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną uwolnić się od tych dramatów. Odwagi!

 

10. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

11. Do nabycia w zakrystii są okolicznościowe kalendarze na nowy rok. Koszt jednego to 10,00 zł. Zachęcamy również do czytania Gościa Niedzielnego.

 

12. Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Piotr Bieruta z Bruskowa Wlk. i Monika Mułyk z Kobylnicy – zap. III

Łukasz Siwiec i Sylwia Nasierowska z Sierakowa – zap. I

 

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Waldemar Orłowski lat 55 z Kończewa i Adam Szwedkowicz lat 27 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 SIERPNIA 2016

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 SIERPNIA 2016

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj 22 niedziela zwykła i ostatnia niedziela wakacji.

 

 1. Pragnę bardzo serdecznie powitać we wspólnocie parafialnej salezjanów ks. Janusza Wróblewskiego i ks. Adama Piotrowskiego, których przełożeni skierowali do posługi duszpasterskiej w naszej parafii.

 

 1. W środę 31 sierpnia ostatni dzień miesiąca i wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Salezjanów Współpracowników oraz dobrodziejów naszej parafii.

 

 1. W czwartek 01 września 77 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Wspomnijmy w modlitwie poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach prosząc Boga, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

 1. Również w czwartek rozpoczynamy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy w kościele parafialnym o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli do licznego udziału.

 

Dla dzieci ze szkoły w Kończewie Msza św. w czwartek 01 września o godz. 7.30 rano w kościele w Sierakowie. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 16.00

 

 1. Z racji koniecznych remontów oratorium dla dzieci i młodzieży będzie czynne od połowy września.

 

 1. Rozpoczęcie roku ministranckiego w czwartek 08 września na Mszy św. o 18.00, a po Mszy św. spotkanie z ks. Adamem Piotrowskim – opiekunem. Zapraszamy ministrantów i rodziców.

 

 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I odbędzie się w niedzielę 11 września na Mszach św. w Kobylnicy o godz. 12.00 i w Sierakowie o godz. 10.30.

 

 1. Zapraszamy 18 września na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy św. na pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

 

 1. Dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania Msza św. i spotkanie organizacyjne w piątek 30 września o godz. 18.00 w naszym kościele. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla wszechświata o 17.30 z modlitwą o powołania.

W piątek Msza św. z racji I piątku w kościele parafialnym dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla starszych o 18.00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.

 

 1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy wszystkich czcicieli na nabożeństwo o 17.30 w naszym kościele.

 

 1. Od następnej niedzieli wracamy do rozkładu Mszy św. w ciągu roku. W niedzielę w Bolesławicach o godz. 12.00, w czwartek w Sierakowie o godz. 16.00. Od tego roku ze względów duszpasterskich nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 15.00 w Sierakowie.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 18.30 – 19.00

 

 1. W niedzielę, 18 września organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium diecezjalnego w Skrzatuszu aby pokłonić się Maryi Matce Bożej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich drogich parafian do pięknej modlitwy u tronu naszej Matki. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd w niedzielę rano o godz. 5.00 spod kościoła w Kobylnicy. Koszt wyjazdu 50,00 zł.

 

 1. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

 1. Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Marcin Roszczewski z Kobylnicy i Joanna Orłowska ze Słupska – zap. III

Mirosław Husarek i Bożena Tęcza z Bolesławic – zap. III

Kamil Sufryt z Kończewa i Martyna Oporska z Kobylnicy – zap. III

Andrzej Czosnek z Wrzącej i Justyna Haryńska z Kończewa – zap III

      Piotr Bieruta z Bruskowa Wlk. i Monika Mułyk z Kobylnicy – zap. II

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 LIPCA 2016

 

1.   Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W naszych świątyniach po Mszach św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. O 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przez pełne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.

 

2.   W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. Modlimy się o powołania kapłańskie
i zakonne z naszej parafii.

 

3.   W piątek 08 lipca ks. Krzysztof uda się z wizytą do swoich chorych od godz. 9.00

 

4.   W Roku Miłosierdzia zapraszamy na rekolekcje charyzmatyczne z modlitwą
o uzdrowienie, które poprowadzi ks. dr John Bashobora. Odbędą się one
w Koszalinie. Termin 8-10 lipca br.

 

5.   W dniach 16-17 lipca w naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Torunia, Niepokalanowa i Częstochowy. Jest 30 wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki 230 zł. Zapisy po Mszy św. i w kancelarii. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Maryją w Jej najpiękniejszym polskim Sanktuarium.

 

6.   Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia,
a drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

7.   Zapraszamy do cotygodniowej lektury „Gościa Niedzielnego”. Niech dobre słowo będzie umocnieniem dla każdego z nas.

 

 

8.   W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Jan Krawczyk z Borówca i Magdalena Gil z Kobylnicy – zap. III

Michał Jaśkowski i Ewelina Gąsak z Łosina – zap. II

Jakub Madajczyk i Magdalena Dydak z Warszawy- zap. II

Damian Leś z Krosna i Patrycja Rutkowska z Kobylnicy – zap. I

Piotr Anioł z Łosina i Helena Buczyńska z Gościna – zap. I

Dawid Grzenkowicz z Dębnicy Kasz. i Martyna Mora z Kobylnicy – za. I

 

 

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 CZERWCA 2016

 

1.  Rozpoczęły się wakacje. Niech na naszych wakacyjnych drogach nie zabraknie modlitwy i radosnego przebywania z Bogiem na niedzielnych Eucharystiach.

 

2.  Bardzo prosimy kandydatów do bierzmowania o zdanie uzupełnionego tegorocznego indeksu. Indeksy zostawiamy po Mszy Św. w zakrystii lub wrzucamy do skrzynki na listy przy plebanii. Przypominamy o podpisaniu indeksów.

 

3.  Jutro na wieczornej Mszy św. pożegnamy ks. Krzysztofa, który zgodnie z wolą przełożonych uda się do pracy duszpasterskiej do Rumi. Będzie okazja by podziękować ks. Krzysztofowi za 6 lat posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

 

4.  W czwartek ostatni dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników oraz wszystkich czcicieli na Mszę św. za dobrodziejów naszej parafii.

 

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 17.30 nabożeństwo I-szo piątkowe i okazja do spowiedzi. Ksiądz Krzysztof odwiedzi swoich chorych w następny piątek 8 lipca.

W pierwszą sobotę miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 nabożeństwo do Niepokalanej.

 

6.  W Roku Miłosierdzia zapraszamy na rekolekcje charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie, które poprowadzi ks. dr John Bashobora. Odbędą się one w Koszalinie. Termin 8-10 lipca br.

 

7.  W dniach 16-17 lipca w naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Torunia, Niepokalanowa i Częstochowy. Jest 51 wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki 230 zł. Zapisy po Mszy św. i w kancelarii.

 

8.  W terminie od 01-13 sierpnia wyrusza 34 piesza pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 27.06. 2016 r. do parafii NSJ w Słupsku na godz. 18:30.

 

9.  Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Medjugorje w terminie 09-18.08 br. Proszę wszystkich zgłoszonych o uzupełnienie karty pisemnie lub przez stronę parafialną. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 lipca po Mszy Św. wieczornej około godziny 19:00 w kościele w Kobylnicy. Gdyby ktoś nie mógłby być na spotkaniu prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

 

10.           Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

11.           Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

12.           W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i środy po Mszy Świętej wieczornej.

 

 

13.           W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Michał Szabłowiński z Łosina i Martyna Dzieńkowska z Poznania – zap. III

Krystian Szczypek i Karolina Czajka z Bolesławic – zap. III

Krzysztof Rogoziński ze Słupska i Alicja Piątek z Widzina – zap. III

Adam Szkudlarek z Kończewa i Agnieszka Ziółkowska z Kobylnicy – zap. III

Tomasz Stefaniak i Aleksandra Świtek z Gdańska – zap. III

Michał Jaśkowski i Ewelina Gąsak z Łosina – zap. I

Jakub Madajczyk i Magdalena Dydak z Warszawy- zap. I

 

14.           W tym tygodniu odszedł do wieczności Marek Boroszko lat 45 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 CZERWCA 2016

 

1.     Od następnej niedzieli na czas wakacji nie będzie Mszy św. niedzielnych:

o 12.00 w Bolesławicach i o 15.00 w Sierakowie i w czwartki o 16.00
w Sierakowie.

 

Jednocześnie pragniemy poinformować że od września 2016 roku ze względów duszpasterskich zniesiona zostanie Msza św. niedzielna o godz. 15.00
w Sierakowie.

 

2.       W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy
w godz. od 18.30 – 19.00

 

3.       Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci z Zespołu Szkół w Kobylnicy odbędzie się w czwartek, 23 czerwca o godz. 10.30 w naszym kościele, a dla dzieci z Sierakowa i Kończewa również w czwartek o godz. 12.15 w kościele
w Sierakowie.

 

4.       Również w czwartek obchodzimy Dzień Ojca. W naszej modlitwie pamiętajmy
o wszystkich ojcach z naszej wspólnoty parafialnej. Z tej okazji Ks. Kustosz zaprasza wszystkich ojców i mężczyzn na spotkanie w sanktuarium św. Józefa
w Słupsku w czwartek 23 czerwca o godz. 18.00

 

5.       W piątek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Imieniny obchodzi nasz pan organista. Panu Janowi życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

6.       W tym dniu przypada również miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

7.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

 

8.       W Roku Miłosierdzia zapraszamy na rekolekcje charyzmatyczne z modlitwą
o uzdrowienie, które poprowadzi ks. dr John Bashobora. Odbędą się one
w Koszalinie. Termin 8-10 lipca br. Wszelkie informacje i zapisy na stronie
www.kochaj.my

 

9.       Ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na pomoc dla państwa Czarneckich, naszych długoletnich parafian, którym w wyniku pożaru spłonął cały dobytek. Z góry składam podziękowanie za każdy dar serca.

 

10.  W dniach 16-17 lipca w naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Torunia, Niepokalanowa i Częstochowy. Jest 56 wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki 230 zł. Zapisy po Mszy św. i w kancelarii.

 

W terminie od 01-13 sierpnia wyrusza 34 piesza pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 27.06. 2016 r. do parafii NSJ w Słupsku na godz. 18:30.

 

11.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Michał Szabłowiński z Łosina i Martyna Dzieńkowska z Poznania – zap. II

Krystian Szczypek i Karolina Czajka z Bolesławic – zap. II

Krzysztof Rogoziński ze Słupska i Alicja Piątek z Widzina – zap. II

Adam Szkudlarek z Kończewa i Agnieszka Ziółkowska z Kobylnicy – zap. II

Tomasz Stefaniak i Aleksandra Świtek z Gdańska – zap. II

 

 

Sierakowo:

Informujemy że stosowna dokumentacja została już odebrana z powiatu i obecnie jak tylko otrzymamy kosztorys od wykonawcy i podpiszemy z nim umowę przystąpimy do wykonania i montażu okien w kościele. Pieniądze zbierane na ten cel zostaną wpłacone dla wykonawcy jako wkład własny parafii, a o brakującą część będziemy składać wniosek do urzędu Gminy.

 

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 CZERWCA 2016

 

1.       Jesteśmy w połowie miesiąca czerwca, czasu szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

 

2.       W czwartek 16 czerwca zapraszamy wszystkich rodziców i ministrantów oraz parafian na zakończenie roku ministranckiego. O17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. a po niej spotkanie w salce.

 

3.       W piątek 17 czerwca o godz. 18.00 w naszym kościele zapraszamy na Mszę św.
z nabożeństwem uwielbienia i uzdrowienia

 

4.       Zbliżają się wakacje. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci z Zespołu Szkół w Kobylnicy odbędzie się w czwartek, 23 czerwca o godz. 10.30 w naszym kościele.

 

5.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

 

6.       Z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką dobroć.

 

7.       W Roku Miłosierdzia zapraszamy na rekolekcje charyzmatyczne z modlitwą
o uzdrowienie, które poprowadzi ks. dr John Bashobora. Odbędą się one
w Koszalinie. Termin 8-10 lipca br. Wszelkie informacje i zapisy na stronie
www.kochaj.my

 

8.       Zwracam się do was wszystkich drodzy bracia i siostry z serdecznym apelem
o pomoc dla państwa Czarneckich, naszych długoletnich parafian, którym w wyniku pożaru spłonął cały dobytek. Za tydzień w niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel. Z góry składam podziękowanie za każdy dar serca.

 

9.       W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Tomasz Horodiuk z Zagórek i Edyta Cybart z Kończewa – zap. III

Sławomir Czyżów z Kobylnicy i Monika Zboch z Kotowa – zap. III

Michał Szabłowiński z Łosina i Martyna Dzieńkowska z Poznania – zap. I

Krystian Szczypek i Karolina Czajka z Bolesławic – zap. I

Krzysztof Rogoziński ze Słupska i Alicja Piątek z Widzina – zap. I

Szkudlarek Adam z Kończewa i Ziółkowska Agnieszka z Kobylnicy – zap. I

 

10.   W minionym tygodniu odeszła do wieczności Ludwika Wontoch-Rekowska lat 76
z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 CZERWCA 2016

 

1.     Przeżyliśmy oktawę Bożego Ciała i nasz odpust parafialny. Z serca pragnę podziękować wszystkim, którzy wiernie trwali przy Chrystusie Eucharystycznym. Niech przez tę pokorną modlitwę dzieje się dobro w całej naszej parafii.

 

2.     Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie

 

3.     W dniach 10-11 czerwca w Kołobrzegu odbędą się uroczystości diecezjalne odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych

 

4.     Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

5.     Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje w terminie 9-18 sierpnia 2016 r. Informacje i karty do pobrania są ze stolika przy wejściu do kościoła. Osoby, które już rezerwowały miejsce proszone są także o wzięcie i wypełnienie karty

 

6.     W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Jakub Sajek z Widzina i Oliwia Cybulska z Kobylnicy – zap. III

Kamil Kosakowski i Natalia Serafin z Kobylnicy- zap. III

Tomasz Horodiuk z Zagórek i Edyta Cybart z Kończewa – zap. II

 

Sławomir Czyżów z Kobylnicy i Monika Zboch z Kotowa – zap. II

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.05.2016

 

1.     Trwa oktawa Bożego Ciała. Na czas oktawy nabożeństwo z procesją eucharystyczną będzie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich drogich wiernych.

 

2.     We wtorek 31 maja miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Salezjanów Współpracowników oraz wszystkich sympatyków księdza Bosko. Podczas liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń przez Salezjanów Współpracowników a po Mszy spotkanie na plebanii.

 

3.     W czwartek, 02 czerwca pierwszy czwartek miesiąca i zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków. Miesięczne spotkanie ministrantów
i rodziców odbędzie się w trzeci czwartek miesiąca 16 czerwca 2016.

 

4.     W I piątek miesiąca 03 czerwca odwiedziny chorych od godz. 9.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o 16.30 dla dzieci! W naszej parafii Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – główny odpust parafialny. Mszy św. z procesją Eucharystyczną o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Józef Olszewski, duszpasterz z parafii św. M. Kolbe w Słupsku. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich drogich parafian.

 

5.     W sobotę miesięczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

6.     Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca w naszych kościołach.

 

7.     Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

8.     Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje w terminie 9-18 sierpnia 2016 r. Informacje i karty do pobrania są ze stolika przy wejściu do kościoła. Osoby, które już rezerwowały miejsce proszone są także o wzięcie i wypełnienie karty

 

9.     W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Mateusz Kąkol ze Słupska i Katarzyna Kuniczuk z Kobylnicy – zap. III

Janusz Piekarski i Justyna Wojciechowska z Bolesławic – zap. III

Mariusz Pełko ze Słupska i Anna Pabian z Kobylnicy – zap. III

Jakub Sajek z Widzina i Oliwia Cybulska z Kobylnicy – zap. II

Kamil Kosakowski i Natalia Serafin z Kobylnicy- zap. II

Tomasz Horodiuk z Zagórek i Edyta Cybart z Kończewa – zap. I

Sławomir Czyżów z Kobylnicy i Monika Zboch z Kotowa – zap. I

 

10.                W tym tygodniu odszedł do wieczności: Ryszard Czarny lat 66 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 22 MAJA 2016

 

1.       Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga
i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

 

2.       We wtorek 24 maja przypada uroczystość Maryi Wspomożenia wiernych. W tym dniu zapraszamy wszystkich na Mszę św. odpustową do kaplicy w Łosinie na godz. 17.00.

 

3.       Trwajmy do końca maja wraz z Maryją na nabożeństwach ku Jej czci. Nabożeństwo majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30 a dla starszych w każdy dzień tygodnia o 17.30.

 

4.       W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy do udekorowania naszych domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zadbajmy również o czystość naszej duszy poprzez sakramenty pokuty i Eucharystii.

 

5.       W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w naszej parafii odprawiane będą wg następującego rozkładu:

Kobylnica – 7.00; 9.00; 10.30; 18.00

Łosino i Bolesławice – 9.00

Sierakowo – 15.00

 

6.       Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy, które będą
w następujących miejscach:

- pierwszy – u zbiegu ulic Głównej i Ogrodowej,

- drugi – przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Wodnej,

- trzeci – przy kapliczce u zbiegu ulic Głównej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

7.       W Sierakowie wzorem lat ubiegłych procesja Bożego Ciała będzie po Mszy św.
o godz. 15.00.

 

8.       W związku z procesją Bożego Ciała prosimy orszak procesyjny o przygotowanie sztandarów i baldachimu, ministrantów o przygotowanie liturgii, a na spotkanie
z Panią Joanną i próbę sypania kwiatków w Boże Ciało zapraszamy wszystkie dziewczynki, zwłaszcza rocznicowe we wtorek, 24 maja na godz. 16.00 przy kościele w Kobylnicy.

 

9.       Prosimy wszystkich, którym na sercu leży ochrona życia ludzkiego o złożenie podpisu na kartach, które są wyłożone na stoliku przy wejściu do świątyni. Niezbędny jest numer PESEL. Podpisy będą zbierane do następnej niedzieli.

 

10.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask i opieki Maryi Wspomożycielki wiernych, a za wszelkie dobro składamy z serca podziękowania wraz z darem modlitwy.

 

11.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Mateusz Bujno z Kobylnicy i Natalia Remiszewska ze Słupska – zap. III

Mateusz Kąkol ze Słupska i Katarzyna Kuniczuk z Kobylnicy – zap. II

Janusz Piekarski i Justyna Wojciechowska z Bolesławic – zap. II

Mariusz Pełko ze Słupska i Anna Pabian z Kobylnicy – zap. II

 

 

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 08 MAJA 2016

 

1.  Dzisiaj w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

2.  Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa, głównego patrona Polski. Msza św.
o godz. 18.00 w naszej świątyni.

 

3.  Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30 a dla starszych w każdy dzień tygodnia
o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

(Sierakowo)

4.  Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich starszych na nabożeństwo majowe w czwartki na godz. 16.00. Znajdźmy czas by uczcić Matkę Bożą.

5.   

6.  Za tydzień w niedzielę, 15 maja Uroczystość Zesłania Ducha Św. i zakończenie okresu wielkanocnego.

 

7.  Również w niedzielę za tydzień zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia
i Rodziny, który wyruszy spod kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku
po Mszy św. o godz. 14.30.

 

8.  spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się w niedzielę 15 maja po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

 

9.  W piątek 20 maja Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo uwielbienia, które poprowadzi ks. Andrzej Finc salezjanin z Piły.

 

10.           Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary serca.

 

11.                W związku z propozycją mieszkańców ul. Wodnej ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na kwiaty do 4 ołtarzy. Za każdą pomoc składamy
z serca podziękowanie.

 

12.           Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

13.           Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” organizuje akcję zbierania podpisów w sprawie zmiany ustawy dot. zakazu aborcji. Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży ochrona życia ludzkiego o złożenie podpisu na kartach, które są wyłożone na stoliku przy wejściu do świątyni. Niezbędny jest numer PESEL.

 

14.           Dyrekcja Polskiej Filharmonii w Słupsku zaprasza na koncert pt. „Wielka Msza Kaszubska”, który odbędzie się w Kościele Mariackim w Słupsku w dniu 13 maja
o godz. 19.30. Bilety do nabycia w kasie Filharmonii w Słupsku.

 

15.           W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Jarosław Gawrych i Magdalena Fronczak z Widzina – zap. III;

Michał Bednarek z Łosina i Paulina Wachowska z Człuchowa – zap. III

Mateusz Bujno z Kobylnicy i Natalia Remiszewska ze Słupska – zap. I

 

16.           W minionym tygodniu odeszła do wieczności Czesława Budzis lat 88
z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01 MAJA 2016

 

1.       Dzisiejszą niedzielą 01 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo Majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30

 

2.       Również dzisiaj w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

3.       We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. będą odprawiane wg następującego rozkładu:
w Kobylnicy 9.00, 10.30, 12.00, 18.00; w Łosinie 9.00, w Sierakowie 10.30.

 

4.       Szósty tydzień wielkanocny jest poświęcony modlitwie o urodzaje. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była odpowiednio doceniana i wynagradzana.

 

5.       W Środę 4 maja obchodzimy święto św. Floriana patrona strażaków. Z tej okazji
o godz. 19.00 w Kościele parafialnym w Kobylnicy odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kobylnica oraz ich rodzin. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

6.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne
i kapłańskie. Po Mszy św. miesięczne spotkanie ministrantów i rodziców.

 

7.       W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. i okazja do spowiedzi dla dzieci o 16.30 a dla młodzieży i starszych o 17.30. serdecznie zapraszamy.

 

8.       W I sobotę dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

9.       W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej racji uroczystość św. Stanisława zostaje przełożona na poniedziałek 09 maja.

 

10.  Składam serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zebrana kwota 2000,00 zł została przekazana na ten szczytny cel.

 

11.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Królowej Polski.

 

12.  Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” organizuje akcję zbierania podpisów w sprawie zmiany ustawy dot. zakazu aborcji. Od następnej niedzieli zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży ochrona życia ludzkiego o złożenie podpisu na kartach, które będą wyłożone na stoliku przy wejściu do świątyni. Aby wziąć udział w akcji niezbędny jest numer PESEL.

 

13.  Spowiedź św. dla rodziców i dzieci z okazji rocznicy I Komunii św. będzie
w Kobylnicy 21 maja o godz. 9.00 w naszym kościele. Rocznica I Komunii św. będzie 22 maja o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz
z rodzicami aby odnowić przyjaźń z Panem Jezusem.

 

14.  Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 26 maja. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – u zbiegu ulic Głównej i Ogrodowej,

- drugi – przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Wodnej,

- trzeci – przy kapliczce u zbiegu ulic Głównej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

15.  Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy
i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci rocznicowe i wszystkie chętne do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego.

 

16.  W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński

Jarosław Gawrych i Magdalena Fronczak z Widzina – zap. II; Michał Bednarek z Łosina i Paulina Wachowska z Człuchowa – zap. II

 

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 kwietnia 2016

1.  Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna się również tydzień modlitwy o powołania z naszej wspólnoty parafialnej.

 

2.  W związku ze zbliżającą się w naszej parafii uroczystością przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież wraz z rodzicami w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej w naszym kościele na próby tej uroczystości. Obecność obowiązkowa.

 

3.  W czwartek Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na cichej adoracji o godz. 17.30 przed Mszą św.

 

4.  Zapraszamy Państwa do publicznego wyrażenia swojej solidarności z życiem poczętym, poprzez nabycie modelu dziecka naturalnej wielkości w łonie matki,
w wieku 10 tygodni od poczęcia, o długości zaledwie 5 centymetrów. Dzisiaj po Mszach św. są rozprowadzane za dobrowolną ofiarę modele małego Jasia. Zebrane ofiary wspomogą przygotowanie Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 15 maja 2016 r. w Słupsku.

 

5.       W niedzielę za tydzień w naszej parafii będziemy gościć Księdza Biskupa Pawła Cieślika, który dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii. Ksiądz Biskup wygłosi Słowo Boże na Mszach św. o 9.00 w Łosinie i o 10.30
w Sierakowie. Następnie o godz. 12.00 będzie przewodniczył uroczystej Mszy św., na którą zapraszamy wszystkich drogich parafian. O godz. 16.00 spotka się
z przedstawicielami wspólnot i grup parafialnych.

 

6.  W poniedziałek 25 kwietnia o godz. 17.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

 

7.  W odpowiedzi na prośbę Ojca świętego Franciszka w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc humanitarna dla Ukrainy. Za każdy dar składam z serca podziękowanie.

 

8.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

9.  W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński

Tomasz Pozorski z Łosina i Justyna Gala ze Słupska – zap. II

 

10.       W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności Tadeusz Rosiak lat 69 z Bolesławic

Wieczny odpoczynek …

III Niedziela Wielkanocna 10.04.2016r.

1.       Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek VIII Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia
w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z najwspanialszym listem Boga do człowieka

 

2.       Podczas dzisiejszej niedzieli na Mszach św. w sposób szczególny modlimy się
w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.